Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 13 (majdnem 14) évesen lehet...

13 (majdnem 14) évesen lehet kapucsínót inni? És a kávénál jobb a kapucsínó? (nem ízben)

Figyelt kérdés
Nagyon rászoktam a kapucsínóra, és nem igazán örülök neki. Egy nap két-három, nagyon ritkán négy kisebb bögrével is megiszok.
2015. jan. 2. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mire gondolsz a cappucino alatt arra amit a kávézókban iszogatunk vagy arra amit ilyen porból kutyulunk otthon.

Ha az előbbire akkor az nagyon durva 13évesen.Ha az utóbbira akkor semmi baj én is megiszok ilyen poros kávékból van hogy 3 at de 1-2t biztos minden nap :DD

2015. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Hát ez nem jó, próbálj meg leszokni! Ártalmadra van. Sajnos nem kevésbé kávé a capuccino, a méreg ugyanannyi benne, a tej cukor ezt nem változtatja meg. Igyál teát holnaptól abból se olyan sokat, egy bögrével.
2015. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ProXGirl válasza:
59%

Én is ennyi idős vagyok és ugyanígy vagyok vele , mint te.

Napi 2-3 3in1 kávét iszok. Szerintem nem káros, nem nagy a koffein tartalma. Műkávénak is szokták hívni.

2015. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na most a műanyagporokat, utánzatokat meg 3in1 jellegű szarokat nyugodtan ihatod, ezeknek a koffeintartalma annyira minimális, hogy egy coca cola 5x röhögve veri (névlegesen: egy tisztességes espresso 50ml-ében 40-80mg koffein van, a nescaféban 2-3mg!!, tehát elenyésző mennyiség).


A rendes, főzött, őrölt kávéból készült cappuccino viszont nem ajánlott ennyi idősen, ugyanannyi a koffeintartalma, mint az espressoé, ugyanis lényegében ebből készül, forró tejjel és tejhabbal dúsítva. De ettől még az alapja egy tisztességes, erős espresso.

2015. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nyugodtan ihatod kijelentésemet úgy értettem, hogy a koffeintartalom szempontjából!


Annyiban szeretném korrigálni a hozzászólásomat, hogy se gyereket, se felnőttet nem bíztatnék soha a fogyasztására, mivel egy adalékanyagokkal és E-kel teli, egészségtelen por.

2015. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egeszsegesnek semmikepp sem mondanam. Ha valodi kavebol csinalod azert, ha porbol akkor pedig azert. Egyikre sincs ekkora mertekben szukseged. Sem koffeinre, sem tejre, sem cukorra. (A tobbi osszetevot nem is emlitem)

Semmi gond, ha reggel iszol egy bogrevel, de tobbnek nincs ertelme. Nem gondolod, hogy unalombol iszol? Vagy megszokasbol? Vagy edessegfuggosegbol?

2015. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne ne ne igyál gyál ká ká kávét mert felnőt ko ko korodban ban i i i ijen re re retard retardált leszel
2015. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó dolog.
2022. dec. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!