Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Barátomnak 18. szülinapjára...

Barátomnak 18. szülinapjára szeretnék valami kisebb tortát készíteni. Mit ajánlatok? Kávés vagy esetleg más torta?

Figyelt kérdés

azért kéne valami tényleg kisebb (pl 2 muffin méretű) mert utazom fel hozzá és az úton felborulhat ,elkenődhet,szóval értitek.


még életemben nem csináltam tortát, ezért gondoltam arra,hogy meglepem ezzel :)


nézegettem recepteket ,viszont mindenhol ilyen orbitális nagy tortákat láttam , és nem találtam jó kávés tortát.


ha valaki tud akár linkelni,vagy saját receptet írni,akkor annak köszönöm :)


2010. febr. 7. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

ott is meg tudod csinálni kb 10-15 perc alatt az alábbi tortát, ha meg tudod oldani, hogy pl mikor alszik, akkor kimész a konyhába, csak mikró kell hozzá


tészta: egy közepes, kerek jénaiban összekeversz 2 tojást, 8 ek lisztet, 8 ek cukrot, 8 ek tejet, 8 ek olajat, 2 tk sütőport, 3 ek kakaóport, majd beteszed a mikróba 4 percre max fokozatra


krém: közben 2 csomag hidegen keverhető Aranka csokis pudingport előírás szerinti mennyiségű tejjel és 1 ek feloldott instant kávét (vagy 1 3az1-bent) kézi habverővel habosra keversz


a tésztát 1-2perc pihentetés után körben meglazítod késsel, kiborítod tányérra, középen lapjában félbevágod, megtöltöd a fele krémmel, a másik felével bevonod


tejszínhabsprével díszíted a tetejét fogyasztás előtt max 10 perccel (vagy Hullalás habsprét veszel, az nem esik össze)

2010. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
csinálj muffint és kenj habot vagy mázt rá dekoráld vagy akármi plusz egy gyertya,sztem naon cuki
2010. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 duhaj ervin ***** válasza:
Csinálj egy egyszerű piskótát, aztán kedved szerint megtöltöd valami finom krémmel és díszítheted is!
2010. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!