Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A nagyon olcsó (pl. Tesco...

A nagyon olcsó (pl. Tesco gazdaságos) élelmiszerek tényleg rossz minőségüek?

Figyelt kérdés
Mert van aki azt mondta ilyet ne vegyek mert nem jó semmire.
2008. aug. 21. 14:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
A legtöbbre rá van írva, hogy melyik cég gyártja. Az alapján általában el lehet dönteni. Sokszor ugyanaz a termék, csak "saját" csomagolásban. Nemlehet általánosítani, hogy ha Sparos vagy Tescos stb, akkor rossz, ha a gyértó saját márkája van ráírva,akkor pedig jó.
2008. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak. Én Angliában élek, itt sokkal nagyobb "hagyománya" van a saját márkás termékeknek, rendkívül elterjedtek, az összes áruházlánc nyomatja és szinte mindenféle sajátmárkás termék megtalálható a csomagolt zsömlétől a habverőig. Nekem nincs velük semmi bajom. Otthon volt olyan, ami nem jött be és utólag megbántam, de itt szinte tele van a kosaram fehér csomagolású cuccokkal. (Általában két árszínvonalban vannak sajátmárkás termékek, van a basic, ami egyszerű fehér csomagolású kísérve az adott áruház alapszínével és van a színes csomagolású ugyancsak áruházi termék, ami jobban néz ki, drágább is, néha jobb, mint a basic, néha meg ugyanaz.) Egyébként itt sokkal nagyobb az árkülönbség a saját márkás termék és az egyéb cég terméke között, nagyon sok mindenre csak a harmadát, negyedét kell rááldozni, ha az ember bevállalja a basic cuccokat.

Itt is megfigyelhető, hogy különböző forgalmazók terméke ugyanúgy néz ki, ugyanolyan állagú, sőt, ízű, mert ugyanott gyártják, csak más csomagolást és más árat kap. Egy barátom pékségben dolgozott és ő mesélte, hogy nagyon mókás, mert gyártanak x terméket hatalmas mennyiségben, annak egy részét csomagolják fehér tesco-s terméknek, a másik részét a drágább tescos terméknek, következő hányad megy xy logó alatt, és rengeteget meg Marks&Spencer név alatt küldenek ki. És sok-sok embernek fogalma sincs arról, hogy azért a muffinért fizet a marks&spencerben 3 fontot, amiből a mellette lévő kis Tesco-ban hatot adnak másfél fontért. :-D

2008. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
82%
Nem rosszak! A legtöbb "márkás" termékben nem is a minőséget fizeted meg, hanem a reklámok árát. Persze vannak kivételek.
2008. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

hát...

ezt neked kell kitapasztalni, sokszor a minöség igény függö.

pl vekem nem jött be régen a tesco papírtörlö mert egy csepp víztöl szét mállot.

én németeknél élek itt mindent meg lehet venni ami ilyen gazdaságos nagy részt.


de azért a mondás sokszor igaz "olcsó húsnak, híg a leve"

2008. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hamár az élelmiszerekről kérdeztél és nem a vegyiáruról, mert a mosószer folyékok tökre bejön, azélelmiszerek pedig amit az elsők írtak..pl a HERZ gyártja a szalámikat, atesconak, sparnak, plusnak..stb és nincs kivetnivaló..a tesco kefír pl azért lehet ilyen olcso, mert a tesco elküldi a csomagolóanyagot a töltőüzemnek, a gyártó pedig adja a belevalót..

Épp ugyanolyan anyagokbólvan mint a drága cucc..hacsak nem egy másikbolygóról van az alapanyag, de azért a levespor , meg ilyen többalkotós dolog az izlés kérdés, szerintem a mustárjuk isfincsi.Londonban pl a legtöbb angol tescoban vásárol, gondolom nem ciki bejárni, csak nálunk kicsit elfajzott a vásárlóréteg.Pl nálunk Pécsett 3 LIDL van , de az egyikbe tuti nem megyek be, mert annyira világítanék a többi vevő közt, hogy kitúrnának-na mindegy ha érted amit mondok, mert azért van a tömeg is mert 10esével jönnek el a boltba,de így is bemegyek a másikba, meert a termékekkel meg vagyok elégedve.

2008. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Vigyázni kell ezekkel az élelmiszerekkel, mert van olyan, hogy pl. hónapokig veszel egy Tesco-s terméket, szuper minden, aztán egyszer csak változik a gyártó, és iszonyat rossz lesz. Szerintem az az igazság, hogy a Tesco-s termékek 90%-a rossz minőségű, a maradék 5% az átlagos, további 5 pedig konkrétan finom.
2008. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat
2008. aug. 21. 18:04
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
A Tesco háztartási keksz szerintem rendkívül jó, jobb, mint a piros-világosbarna győri édes. A teszkós tej is jó szokott lenni nálunk, ha valami ételbe kell (simán tejet nem szoktunk inni).
2008. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Tescós konzervet ne igen egyél..sok a tartósítószer benne. Én amúgy is érzékeny vagyok rá, de a tescós kenőmájas és a tescós bolognai tortilla konzerv nem várt dolgokat váltott ki... Ahogy megettem, utána kb 5 perc múlva telelettem kiütésekkel. A konzerv íze kegyetlen, a bolognaihoz köze nincs! Kukában landolt... Szerintem a túró rudijuk is igen lightos.. Ez csak vélemény..
2008. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló most akkor megette és kiütései lettek, vagy megkóstolta, pocsék volt az íze és a kukában landoltak a konzervek???
2008. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!