Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi volt a legdrágább étel...

Mi volt a legdrágább étel amit fogyasztottál?

Figyelt kérdés

Kaviár, különleges csoki, sajt, vagy mi volt?

Megérte az árát az élmény?


2015. febr. 12. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az nem étel volt, hanem whisky. Egyik barátom kínált meg vele (de ne kérdezd a nevét, már nem emlékszem). N


Hogy kettesben whisky-ztünk és mert életemben először ittam, megérte (de nem szeretem a töményet :D :( ).

2015. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 jackson666 ***** válasza:
100%
Szarvasgomba, kaviár.
2015. febr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
81%
Wasabi-s sushi
2015. febr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Borlekvár amiben aranylemezkék voltak; ajándékba vettem horror árú sajtot (kis darabot :D ); Cointreau.
2015. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 tetro ***** válasza:
100%
egészen kisadag kvariár 200euróért
2015. febr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Most elgondolkoztattál. a pénzügyileg szegényeknek ez érdekes kérdés. vagy azt válaszolnám hogy az amikor sulis bankettomnál voltunk étterembe osztállyal (már a fene se tudja mi volt a kaja) vagy egy nagyobb ebéd otthon valami ünnepre mint pl karácsony vagy hasonlók (rántott csirkemell meg köret)
2015. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

A kaviár, meg a szarvasgomba önmagában nem annyira drága, mivel nyilván fűszerként csak nagyon keveset használsz fel. A kilója hiába tűnik soknak.


Egyszer ittam Johnny Walker Blue Labelt, aminek most ha jól tudom 50ezer forint palackja. Kis adag volt, és ingyen jutottam hozzá. Nem vagyok nagy szakértő, de finom volt. Most tervezek venni a közeljövőben egyet saját magamnak is.

A Moet-nek az alap pezsgőjét is ittam párszor, azt szeretem nagyon, azok 15ezer körül vannak egy palack.

Vodkából még talán a Ciroc vagy az Absolute Elyx voltak a drágábbak, amik 11-12ezer körül mozognak.


Ételekből nehéz megmondani, mert ugye arra emlékszem egy-egy étteremben mennyit fizettem, nem arra, hogy konkrétan melyik fogás mennyi volt.

De ettem kobe marhából készül hamburgert. Az olyan 6-7ezer forint körül volt. Finom volt.

Steakeket nagyon szeretem, azok olyan 10ezer/szelet körül mozognak.

Párommal, tehát két főre számítva a legdrágább éttermi kalandjaink (ezek mind 2-2 fogást és egy desszertet takarnak):

Párizsban én homárt ettem a bnőm bárány steaket, ott 45ezer körül fizettünk.

Londonban steak házban, kínai étteremben 40ezer körül szoktunk fizetni.

Nem rég voltunk a Borkonyhában, ami az első michelin csillagos éttermünk volt. Nagyon jó hely, olcsó, ott emlékszem hogy szarvas steaket ettem 6000 körül. Végül 35-öt fizettünk.

Vagy a Trattoria Pomodoro-ban is ilyen 38-at fizettünk asszem.


Nos az vitathatatlan, hogy ezeket az ételeket nem is lehet összehasonlítani egy hagyományos rántotthússal, vagy bármi. Tehát érezni a különbséget. De én azt gondolom, hogy ha valaki hónapokig spórol, csak hogy ehessen egy véres steaket, akkor annak valószínűleg nem fog olyan nagy élvezetet nyújtani. De az tény, hogy ha megteheti valaki, akkor igazán érdemes kipróbálni a gasztrokultúra remekeit.


Ez nem én voltam, de jópofa sztori. Egyik haverom járt kóstolásra, ahol egyszer hozzájutott egy 700ezer körüli konyakhoz. Megkóstolta, de azt mondta hogy nem lát olyan nagy különbséget egy 10ezres konyakhoz képest.

2015. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, mert pont ilyenekre gondoltam. Szabad kezet kapott mindenki, szóval akár a hamburgertől az extra drága konyakokig belefért minden :)
2015. febr. 13. 01:01
 9/14 anonim válasza:
Svájci és Belga csoki bonbon, ajándékba kaptam
2015. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ügyet Lenke ***** válasza:
18%
Vacsora az Olimpia étteremben, több fogás, meglepetésekkel, minden fogás mellé külön borral, kis előadás volt, egy nagyon nagy élmény...(15000 Ft. ezelőtt szinte 5 évvel) megérte az összes fillért.
2015. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!