Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hajra es suteshez mas kokuszol...

Hajra es suteshez mas kokuszolajat hasznalnak vagy ugyan az a ketto?

Figyelt kérdés

#kókuszzsír #kokuszolja
2015. febr. 21. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz.
2015. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :)
2015. febr. 21. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Kozmetikai célra jobb az extra szűz kókuszolaj. Ez hidegen sajtolt, kókuszillatú egészen hófehér kókuszszír.


Mivel a szűz kókuszolaj viszonylag drága, főzéshez már a finomított (szűrt, meg melegen sajtolt, dezodorált, tehát nem kókuszillatú) kókuszolajat használjuk. Egyrészt ez olcsóbb, és nagy kiszerelésben is kapható, másrészt nem lesz minden kajának kókusz szaga meg íze. :-)


Viszont a hidegen sajtoltban több hasznos anyag megmarad, a bőrnek, hajnak jobb és arra úgyis kevesebbet használsz el, mint a főzéshez, sütéshez.

2015. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyik ismerosom vett tobb dobozzal a hajahoz de nem valt be neki ezert a maradekot nekem adna. (fogalmam sincs miert hasznaljak hajra, fiu vagyok)

En pedig evek ota kokuszolajjal sutok, ezert kerdeztem.

Nekem is masnak tunik picivel, szoval attol hasznalhatom suteshez? :) Koszonom!

2015. febr. 21. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!