Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Teljesen nulláról apránként,...

Teljesen nulláról apránként, vagy egyszerre célszerű beszerezni minden alapanyagot?

Figyelt kérdés
Külföldre költözünk, de először csak a cég által biztosított, berendezett, de amúgy "üres" lakásba. A mi cuccaink fűszerestül-mindenestül majd csak 3 hónap múlva jönnek utánunk, ez azt jelenti, hogy bármit akarok főzni, szó szerint mindent, az utolsó szem sót is meg kell venni hozzá. Autónk persze nincs... tehát a kérdés: egyszerre csináljunk egy gigabevásárlást, többször fordulva (taxi iszonyat drága, cipekedni kell) rászánva vagy fél napot, vagy minden alkalommal minden áldott hozzávalót felírva célzottan vegyem meg a dolgokat? Hogy csinálnátok?
2015. márc. 29. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Apránként venném meg
2015. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. bevasarlasnal vennek mindent, ami az alapokat jelenti, ketten 1 korben ugy is elbirtok 4 szatyrot.

pl. so, liszt, cukor, olaj, krumpli, rizs, teszta ( nem olyan nagy mennyisegben, csak h " legyen otthon")

ezutan fuszerek, nemi mirelit kaja , kenyer, tej, hus a fagyasztoba es zoldseg / gyumolcs izles szerint. ezt szerintem siman haza lehet vinni, ennyit en kb egyedul hazaviszek gyalog, nem hogy parban

innentol fogva pedig nem hagyni , hogy elfogyjon minden 0ra, mert akkor megint cipekedes lesz a vege.

2015. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A külföld nem tudom melyik ország, de sok áruház házhoz is szállít minimális összegért, sőt gyakran a legelső ingyenes. Angliában, Írországban, Németo-ban biztos van több ilyen bolt.

Kiküldetni csomagban élelmiszert szerintem hülyeség, mert olcsóbban megveszed helyben, mint a postaköltség lenne. 2 ember gyalog simán be tudja vásárolni az alapokat egyszerre, aztán meg naponta egy-egy fordulóval ami még kell. Tömegközlekedés nincs?

Eleinte főzz olyat amihez nem kell különleges hozzávaló, vagy menjetek fölfedezni a környékbeli éttermeket, biztos van pizzás, kínais, kebabos aki kiszállít.

2015. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Apránként venném meg, bár én nem tartok itthon kajahegyeket amúgy sem. Só, liszt, cukor, fűszerek, olaj, nálam más nem igazán alap.
2015. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már többször is költöztem, itthon is, külföldön is.


Az alap dolgokat nem nagy kunszt megvenni. Só, bors, olaj, pirospaprika. Pár zöldség konzerv, meg gomba konzerv, esetleg tonhal, ketchup meg majonéz. Aztán most így hirtelen kb ennyi. Sosem értettem azokat akik kispatikát tartanak otthon. Ha éppen lestyánra lesz szükséged az elkövetkező években, majd akkor megveszed. Egyszerűen nem tudom elképzelni mit kellhet felvásárolni ami nem fér el a szatyorban.

2015. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Egy nagybevásárláshoz miért kellene többször fordulni taxival? Ha a taxi csomagtartóját telepakolva nem tudtok elég alapanyagot beszerezni egy átlagos háztartáshoz, ott gondok vannak.


Én elmennék kettesben, fognék két nagy bevásárlókocsit, és teleraknám a szükséges dolgokkal. Cipekedni nem tudom mi a búbánatot kellene, a taxit odahívjátok egyszer a bevásárlóközpont elé, a kocsiból belepakoltok, a ház előtt meg a taxiból ki. Egy fordulással biztos, hogy megvan minden, és egyszer ki lehet adni annyi pénzt a taxira. Mégis jobb, mintha 8x kellene fordulni, vagy 2 hónapon át állandóan az lenne, hogy ilyet, olyat se tudsz főzni mert ez meg az nincsen és messze a bolt.


Írnék szépen egy listát a szükséges dolgokról, és felkerekednék.


Ha konyhai eszközöket is kell venned, akkor felhívom rá a figyelmed, hogy a legtöbb országban van az online boltoknál házhozszállítás opció, én azt biztosan úgy intézném el, cipekedés nélkül.

2015. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tuti rendelnék. Én Svédországban már többször csináltam, itt az egyik cégnél változó a kiszállítás díja (elvileg ha már jönnek a körzetbe, akkor olcsóbb), általában 30 és 100 korona között van a szállítás.
2015. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En budapesti letemre is rendelek. Otthon rendesen at tudom gondolni, mi kell, nem felejtek semmit el, raadasul rengeteg idot sporolok igy meg. Minden szempontbol megeri.
2015. márc. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!