Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Amelyik étteremben 10% felszol...

Amelyik étteremben 10% felszolgálási díjat számolnak fel, ott is szokás adni borravalót?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék, max ha nagyon kedvesek és a kaja is nagyon finom.
2010. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg azért van a szervízdíj,hogy ne kelljen a borravalón agyalni,de én szoktam adni,ha meg vagyok elégedve a hozzáállással,kiszolgálással.
2010. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Torkos csütörtök alkalmából megyünk egy drágább étterembe. Évente 2-nél többször nem eszünk étteremben, ezért kicsit gyakorlatlan vagyok. A pénz sem vet fel minket, és csak akkor nem adnék, ha nem lenne "égő" :)

Köszi a válaszokat ! :)

2010. febr. 18. 12:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem adok ahol van felszolgálási díj.
2010. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ici picit mindig hagyok...akárhova megyek.Jah és nincs sok pénzünk.
2010. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi legutóbb úgy jártunk, hogy adunk borravalót, ahogy szokás, és a pincér szólt, hogy a szervízdíj benne van, úgyhogy nem adtunk. És belegondolva logikus is, hogy majd ők szólnak, ha benne van az árban. Úgyhogy én adnék, mert ugye sosem lehetek biztos benne, hogy rajta van-e a szervízdíj, ha meg rendesek, akkor szólnak, és akkor nem adok. :)
2010. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem kell és nem szokás. De kevés helyen utasítják vissza...
2010. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végülis adtunk egy kicsit, kb. 8%-ot, de akinek pici gyereke van, annak sosincs elég pénze... :)

(Egyébként az éttermi meghívás karácsonyi ajándék volt, csak idáig tartogattuk :D

2010. febr. 18. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!