Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van még olyan szokás, hogy...

Van még olyan szokás, hogy heti menetrend a főtt ételeknél?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, ami régen volt, pl. hús egy héten egyszer, vasárnap, hétfőn vasárnapi maradék (mert minimum 2 napra főztek), kedden szintén vasárnapi maradék, ha maradt, ha nem, akkor zöldség, szerdán tésztanap, csütörtök-péntek szintén valamilyen zöldség, szombaton zöldség vagy tészta, a lényeg, hogy könnyű legyen, mert már jön a vasárnap, és a szombatot ezért nem is töltötték nagy főzésekkel. Ellenben vasárnap ünnepi kaja, hús és ami belefér, még sütöttek is.

Van még ilyen? Szerintem nem volt hülyeség, a gyomor így nem volt leterhelve.


2011. okt. 22. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen. Előfordul, hogy hétvégén főzeléket eszünk, viszont hétvégén is csinálok rántott húst ha éppen ahhoz van kedvünk.
2011. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg! A főzelék, ha jól tudom, pénteki kaja volt!! Jó, hogy eszembe juttattad :-))


Szóval akkor:


Hétfő: vasárnapi maradék

Kedd: vasárnapi maradék vagy zöldség

Szerda: tészta

Csütörtök: zöldség

Péntek: főzelék

Szombat: valami könnyű ezekből

Vasárnap: hús, friss süti

2011. okt. 22. 10:02
 3/18 anonim ***** válasza:

Nálunk valamilyen szinten még van. Pl. a vasárnapi ebédet úgy főzzük,hogy másnapra is maradjon. A szombat is olyan,hogy általában vagy tésztaétel az ebéd,esetleg paprikás krumpli,lecsó,tehát amihez nem kell órákig főzőcskézni,mert szombat a "takarítós nap" így nem is nagyon van rá idő. A többi napra vonatkozóan nálunk nincsenek szabályok,úgy értem hét közben még általában egyszer szokott lenni hús,vagy húsos étel. Ja,meg még az jutott eszembe,hogy csülkös babgulyást például mindig csütörtökön főzünk(szintén 2 napra),és olyankor a második fogás csak valami egyszerűbb,palacsinta,máglyarakás stb. :)


26/N

2011. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy régen, meg szegénységben jó ötlet volt ez a "hús egy héten egyszer", de remélem, most már nem így eteted a családot :)
2011. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A hús egy héten egyszer elég katabolikusan hat az izmokra.
2011. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én is 26 éves vagyok, és nálunk is megvan ez valamilyen szinten, pl anyu főz még (én meg minden mást csinálok, mert egyedül főzni nem szeretek, ő meg nagyon), és ő képes annyi kaját csinálni vasárnap, hogy bőven kihúzzuk vele keddig. Aztán szerdán főz megint, és mivel ő nagyon zöldséges, nem probléma neki, hogy heti többször legyen zöldség. Néha a tésztát kihagyja, ha több dolga van, olyankor is valami könnyű zöldséget vagy főzeléket üt össze. Ez persze nem gond, mert nagyon szeretjük a főztjét. Ha majd egyszer nekem kell átvennem a fakanalat, gondolkozom rajta, hogy jó lenne így csinálnom, mert nemcsak a gyomrot, hanem a pénztárcát is kíméli, nem kell annyi húst venni, ami köztudottan elég drága, és mi szeretjük a zöldséget (a párom is).
2011. okt. 22. 10:16
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Ez így köztudottan egészségtelen.
2011. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Miért? Generációk nőttek fel rajta.
2011. okt. 22. 10:27
 9/18 anonim válasza:
A párom éhen halna ha csak heti 1-szer lenne hús. Én is 2 napra főzök de nagyon ritka mikor nincs hús.
2011. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Tojás, tej, hal remélem azért fogy, hogy meglegyen a szükséges fehérje.. még ha sajnáljátok is a húst a családtagoktól :)
2011. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!