Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Manapság a boltokban miért...

Manapság a boltokban miért nincs olyan kívánatos ételszag, mint a 80-as,90-es években?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogyha 15-20 éve bementél egy ABC-be, akkor rögtön megcsapott a pékségben sülő kenyerek, a húsospult felvágottainak és egyéb ételeknek az illata. Én nagyon szerettem ezt a szagot. Egy ideje a boltok olyan steril, elhidegült képet adnak, valahogy nem a kajára gondolsz, ha bemész.

2015. ápr. 8. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én zalaegerszegi vagyok, és a vásárcsarnok illata van még mindig az orromban, mindig hiányolom, ha piacra megyek... :(
2015. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Az embernek gyerekkorában jobb a szaglása.

Vannak helyek ahol direkt a levegőbe "permeteznek" ételszagot, hogy növeljék az eladást. A Coop-os boltokban valami szalonnás jellegű vackot, amit mivel én vegetáriánus vagyok mondjuk kifejezetten büdösnek találok és menekülök, csak annyi időt töltök ott amennyit feltétlen muszáj.

2015. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Az semmi! Az '50-es évek falusi vegyesbótjai, ahol vót kocsikenyőcs, petrólijum, kimért ecet! Az vót ám a zigazi illatorgia! :-D
2015. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
A régi időkben nem csak szintetikus aromák léteztek , lehetett pörkölni kávét és a sült dolgokat nyílt térben árultak . Sajnos a sok igénytelen meg a lecsúszott proli és alklesz erjedése elnyomja az illatokat . He he , ez vicc volt , léteztek aromák akkor is ...
2015. ápr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy delikátesz bolt illatára emlékszem: az az isteni kávé, csokoládé, tejszínhab illat egy kis karamellel, fahéjjal ...sajnos megöregedtünk.Bocs hogy nem a kérdésre válaszoltam, de jól esett egy kis nosztalgiázás.
2015. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Régen kisebbek voltak a boltok, és kevesebb terméket árultak. Így egy-egy húspult, kávépörkölő, stb. illata jobban belengte a helyet. Plusz, régen az ételek hűtésére is kevesebb figyelmet fordítottak, így például a kolbászok, amik akár nem is voltak hűtve, jobban illatoztak. Plusz, régen több házi jellegű, fűszeres húskészítményeket tartottak.
2015. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!