Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más is ilyen válogatós, mint én?

Más is ilyen válogatós, mint én?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben jöttem rá, hogy nagyon kevés ételt szeretek. Leginkább azt amit magam készítek.

Húsokat nem nagyon szeretem, egyedül a hamburgerben meg a hotdogban, vagy a húsos palacsintában vagy olasz kajában. Szóval így ha külön van elkészítve a hús, nem szívesen nyúlok hozzá. (rántotthús,oldalas,párolt húsok stb nem szeretem)

Gyümölcsök közül is pl a sokak kedvencét:eper nem szeretem, vagy a dinnyéket.

Zöldségek közül is a répa ,paprika vagy a cékla, meg a klasszikusokat se szeretem(amiket általában mindenki szeret)

Leveseket nem szívesen eszek.

Nem sorolom fel, hamarabb írnám össze , hogy miket szeretek, mint hogy miket nem!

Ez baj?Lehet később hátrányom ebből?

Amiket gyakran eszek:gomba, kukorica, tejfölös saláták, tészták, (rizst nem szeretem), krumpli sülve vagy főve. Meg szoktam sütni kekszeket , vagy sütiket . De főleg a salátákat szeretem- a tésztasaláták a kedvenceim.Ezeken el tudnék élni. Vagy a főtt tojás elkészítve kaszinótojásnak stb



Lehet így bármi egészség gondom? Fogyasztok gyümölcsöt, zöldséget, tiszta vizet iszok minden nap. Édességet se sokat eszek, csak ha rámjön a süthetnék.

Szóval nem gáz ha a kaják nagy részét nem szeretem, nem fogyasztom?Állandóan a leves miatt piszkálnak. De ha iszok eleget, figyelek a sóbevitelre(amire manapság nem is kell, mert mindenki túllépi) akkor nem lehet bajom ugye?


2015. ápr. 19. 09:49
 1/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy a kukorica meg a gomba nem a legjobb emészthetőségét tekintve. de ezeket tényleg szeretem.
2015. ápr. 19. 09:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is válogatós vagyok, amióta az eszemet tudom. Nem tudtak róla a szüleim se leszoktatni. Ha nem kaptam mást, akkor inkább nem ettem semmit és fogytam. Az sem volt büntetés, hogy addig nem állhatok fel az asztlatól vagy nem mehetek le játszani. Ugyanis magamnak való vagyok, szeretek egyedül lenni. Ígyhát beletörődtek. Főzeléket mindet utálom, 4 fajta levest eszek meg. Ezen kívül még a húsokat (kivéve pörkölt), rántott gombát, rántott karfiolt, lángost, palacsintát oszt jónapot. Gyümölcsöt, zöldséget mondjuk megyeszem, kivévea babot, ribizlit.

Nemrég voltam teljes kivizsgáláson, minden rendbe van. A vérképem tökéletes, egy * sincs benne. Szerintem sokkal károsabb, amit pl. anyámék csinálnak: cigi, kávé, idegeskedés minden mennyiségben.

2015. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tbence20020509 válasza:
100%
Én is nagyon válogatós vagyok.Másokat eszek mint te de kb. Én is csak ezeket sueretem.Nekem az orvos azt mondta hogy nem lesz jó vége mert nem eszek vitamint és az nem jo.Szerintem neked nem lesz különösebb gond de megkéne nekem is és neked több mindent megszeretni mert az is baj ha nincs változatosság az étrenddedbe. Én ezt tudom tanácsolni és persze ezzel nem ijesztegetni akarok hanem csak tanácsot adni. További jó étvágyat (:
2015. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is, főleg a húsoknál vagyok válogatós.
2015. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Örülök hogy más is van ilyen cipőben.

Én sajnos vashiányos vagyok mióta az eszemet tudom.

Ez is be lett magyarázva, hogy amiért nem szeretem a májat..

Erre próbálok figyelni, hogy egyek olyan gyümölcsöket amiben sok van, meg kiegészítő vitamint eszek Vasból és folsavból.

én se kávézok,nem cigizek.

2015. ápr. 19. 10:23
 6/9 anonim válasza:
100%
Én gyerekkoromban voltam nagyon válogatós, viszont most már szinte mindent megeszek, azt is amit korábban el sem tudtam volna képzelni :D
2015. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, mi a lakótársammal vagyunk ugyan ebben a helyzetben. Amit szerintem soha nem fogok megenni, az a zöldbab. Viszont szinte minden mást szívesen eszek már. Padlizsán (régen undorodtam a színétől), brokkoli (most az egyik legnagyobb kedvencem), disznóhús, borsó, répa, savanyú képoszta (fú, de imádom), spenót, cukkini, ezek mind jöhetnek. A tök még mindig nem. A lakótársam meg nagyon megszerette a gombát, kukoricát, a répatortát, a tonhalat, szintén a brokkolit, meg cukkinit. Avokádót is rengeteget eszünk, pont ma ettem sajtos-avokádós szendvicset.

Szerintem ebben az is közrejátszik, hogy most én magam keresem ki a recepteket, amiket meg akarok főzni és ha 10 nem tetszik, akkor is van 11., ami lehet, hogy pont nagyon finom. Ráadáasul én döntöm el, hogy mikor mit eszek (mondjuk anyukám sem tukmált soha) és hogy mikor vagyok "készen" egy új ízre.

2015. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sok mindent megeszek (nálunk eléggé radikális módszerek voltak itthon erre), de nagyon kevés dologra mondom, hogy szeretem is.
2015. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én gyerekkoromban pl nem ettem meg a szalonnát és semmit amin láttam egy kis zsírt. Rettenet válogatós is voltam, de változnak az idők és azóta sütve, kajába, magába is jöhet! :) egyszerűen olyat egyél amire a szervezetednek igénye van és kívánod. Pont mint a kismamáknál :D
2015. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!