Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy fiatal felnőtt étrendjének...

Egy fiatal felnőtt étrendjének milyen arányban/menniységben (gramm) kell tartalmaznia fehérjéket, szinhidrátokat, zsírokat és rostokat?

Figyelt kérdés
Köszönöm:)
2010. febr. 21. 18:14
 1/4 anonim válasza:
Én csak azt tudom, hogy elvileg szénhidrát 60%, zsír 30% és fehérje 10%. De ha rosszul mondom, remélem majd az okosok kijavítanak
2010. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
elírtam: szénhidrátokat:)
2010. febr. 21. 18:21
 3/4 Offthewall ***** válasza:

én inkább 6O-2O-2O-at mondanék :) De ez a kalória, és nem a gramm mennyiség. Grammban 65-25-1O ch-fehérje-zsir.

Mivel ugye 1 gramm fehérje/ch 4 kcal, 1 gramm zsir pedig 9.

2011. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Offthewall ***** válasza:
A rostokat nem szokták megadni ebben, a ch-ból viszel be eleget ha normális ch forrásokat használsz(kerülöd a süti, cukor, csoki, fehér kenyér és társait)
2011. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!