Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől poshad meg a víz és mit...

Mitől poshad meg a víz és mit jelent ez? Illetve attól még meg lehet inni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 9. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azt jelenti, hogy az amúgy kis mennyiségben jelen levő kórokozók elszaporodnak benne és ettől büdös szaga is lesz. Jobb nem meginni, végszükség esetén felforralva.
2015. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, megtelepszenek benne baktériumok. A csapvizet azért klórozzák, hogy a bacikat megölje, de a klór egy idő után kimegy a vízből, ha sokáig állni hagyod szabad levegőn.


A nagyon poshadt víztől hasmenést kaphatsz, alapból a sima kis állott víztől nem sok bajod lehet.


Illetve az se túl egészséges, ha műanyag palackban hagyod a vizet sokáig, mert annak a falából is kioldódhatnak mérgező anyagok, amik rosszabbak, mint a bacik.

2015. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem egészséges meginni. Most szerdán elfelejtettem vinni a suliba innivalót, és a kocsiban jutott eszembe, és ott találtam egy félig elfogyasztott flakonos vizet, és gyors bedobtam a táskámba. Suliba 2. szünetben lettem szomjas, és jó sokat hirtelen lehúztam a vízből. Épphogy nem köptem ki,olyan rossz íze volt. Nagyon savanyú és romlott tojás íze volt. Utána 2 óráig hányingerem volt. Szerintem ne igyál poshadt vizet, a biztonság kedvéért
2015. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!