Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy csoki belefér az egészségb...

Egy csoki belefér az egészségbe? (lent)

Figyelt kérdés

Már pár hónapja elég egészségesen, tisztán eszek (lehetőségekhez képest persze) de mostanában őrülten kívánok valami csokit(Twix különösen). Egyébként csak 75%-os étcsokit eszek, gyümölcsöt, vagy kesudiót nasinak. Egy csomag Twix beleférne szerintetek?

Lehet meg bírnám állni, ha meg megenném bűntudatom lenne, hogy mit tömtem épp magamba :/


2015. máj. 17. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség ennyire túlaggódni. Most mi bajod lenne egy darab csokitól? Pszichológiailag szerintem sokkal egészségtelenebb ekkora ügyet csinálni belőle és "magadba tömésről" meg bűntudatról beszélni egy alkalom miatt.
2015. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Havi egyszer tuti belefér, persze nem mindegy mi miatt tartod ezt az étrendet (betegség, fogyás, sport, egészség).
2015. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. máj. 17. 12:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ehetsz annyira egészségesen, ha van valami, amit folyamatosan kívánsz, mivel ez azt jelzi, hogy valamiből hiány van a szervezetedben. Ha kiegyensúlyozottan étkeznél, akkor nem kívánnád folyton a csokit. Gondolom, semmi cukrot nem eszel, pedig kis mennyiségben igenis fontos, csak akkor lenne egészségtelen, ha folyton azzal tömnéd magad. 1-2 hetente nyugodtan egyél meg egy csokit.
2015. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán nem fontos a cukor kis mennyiségben... Még a szénhidrát sem eszenciális, de aki eszik, az eszik szénhidrátot, nem lehet kikerülni.


Kérdező, ezt Neked kell eldöntened. Én nem hiszem, hogy ez nagy rombolást végezne Benned, de én nem enném, alapvetően kerülöm a cukrot és a bolti cuccokat. De én nem is kívánok ilyesmit. Most már csokit sem, de ha azt tenném, akkor is saját, szénhidrátszegény csokit ennék. A cukrot nem kívánom, csak a kakaót benne.

Bizonyára inkább lelki dolog a Twixre vágyás. Most emiatt ne szenvedj, megeheted, de a testednek igazából nem kell.

2015. máj. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!