Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nektek mi számít egy adagnak?...

Nektek mi számít egy adagnak? Mennyit esztek reggelire/ebédre/vacsorára?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mások étkezési szokásaira, illetve arra, hogy mi számít normál mennyiségnek, ugyanis úgy érzem, elvesztem, ami a normális adagokat illeti... :/ Túl keveset eszem, és bűntudatom van, ha többet próbálnék...
2015. máj. 18. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Én tömegetnövelek, tehát nálam a napi fejadag rizsben 400g, húsból 300g, ha jobban ráérek akkor némi zöldséget is lenyomok 4-5 retket, fél fej salátát stb. Éjszakára 150g túrót szoktam enni, reggelire zab phelyhet proteinnel.


23 éves srác.

2015. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Én grammra pontosan nem tudom megmondani, én 25 vagyok, srác inkább szálkásabb testalkattal.


Egy átlagos nap:

-reggeli: 2 tükörtojás, paprika vagy paradicsom mellé és egy zsemle

-ebéd: egy tányér kb. 3-4 dl. húsleves + egy tányér csirkepaprikás ( egy rendes mélytányér mondjuk 1 comb, alsó, felső, nokedlivel tejföllel, plusz természetesen uborkasalátával )

-általában uzsonnázom: ez gyümölcs, mondjuk banán, alma stb. plusz egy joghurt vagy puding, tejberizs...

-nassolások: csokoládé, cukorka, mogyoró meg ilyesmi

-vacsora: ha az ebédből maradt, akkor az, ha nem akkor mondjuk valamilyen szendvics, melegszendvics.


Meg még megiszok 2 liter cukros szűrt rostos almalevet, meg 1 liter ásványvizet!

2015. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak. Remélem, érkeznek még hozzászólások! :)
2015. máj. 18. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden étkezéskor előre meghatározott szénhidrátmennyiséget fogyasztok. Tehát, hogy mi számít nálam egy adagnak, az attól is függ, hogy mi a kaja.

Pl. krumplis ételből csak egy tányérral szoktam, levesek, főzelékek két tányérral is beleférnek. Amiből nagyon keveset (ízlésemhez mérten) lehet enni, az a tésztafélék. Reggelire két szelet kenyér, bőven jól is lakat. Ha süteményt sütök, akkor azt direkt úgy szoktam szeletelni, hogy 1-2 szelet pont egy étkezésnyi legyen.

2015. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg úgy eszem, hogy egészen jó közelítéssel meg tudom mondani.

Egy étkezés kb. 1600 kcal, 30g ch, 70g fehérje, 130g zsír.

No, egy 8 tojásos rántotta 4 deka zsíron, zöldségekkel már megadja az alaphangot, amellé még eszik valamit az ember és rendben van.


Ez persze nem normál adag. Én fogyózom s egyszer eszem egy nap, több okból. Nagyon kényelmes, kellemes és ha nem is olyan alaposan, de azért már jóllakom ennyivel :)


Amikor többször ettem egy nap (s kicsit máshogy), akkor 300 és 1200 kcal között volt egy tipikus étkezésem, néha volt azért több is. Különösebb rendszer nem volt benne.


A párom 800 kcal alatt nem tud enni, éhes marad. Inkább fölötte mozog (1500 még nem kihívás számára), ilyenből van neki 3 egy nap. Ő súlyt tart.

Főtt rizs (nyersen mérve mondjuk 15 deka) valamivel (sült zöldség, 3 tojásos rántotta). Vagy 15 deka zabpehely, 5 deka mazsolával, fahéjjal és egy nagy almával. Vagy egy kicsit több :)


Egyikünk sem valami nagydarab s van némi mozgás az életünkben, semmi extra, bár ő fizikai munkát végez, de csak könnyűt, jobbára áll és szerel.

2015. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!