Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Utólag vettem észre, hogy az...

Utólag vettem észre, hogy az ételhez használt őrölt paprikában molykukacok voltak (át volt szűrve). Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha utólag vetted észre, akkor miért volt átszűrve?


A molykukac nem mérgező állat.

2015. jún. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Általában mindent átszűrök amit lehet.
2015. jún. 19. 18:29
 3/8 A kérdező kommentje:
De ezek a kukacok benne éltek a dobozban, zabálták a paprikát és nyilván a hálójuk, nyáluk, stb, fúj belepiszkítottak, az nem káros?
2015. jún. 19. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megettél volna néhány kukacot, akkor se lenne bajod. A cseresznyében, meggyben is szokott kukac lenni, néha meg is esszük őket, mégse halunk meg tőlük. Az ipari élelmiszerekben sokkal több káros anyag van (lásd: adalékanyagok), de ha nem fogyasztunk belőlük ipari mennyiségben, nem lesz bajunk tőlük. Szóval ne aggódj, egy kis kukacnyáltól nem lesz bajod.
2015. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De egyébként szerintem a kukacnak nincs nyáluk. De ha erre téved egy biológus, akkor pontosan megtudjuk.
2015. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Na túléltem, ha eddig nem lett bajom a tegnapi ebédtől akkor most már megmaradok.

Azért aggaszt kicsit a dolog, mert azt tudom, hogy pl a csótány káros az ember egészségére, valami emberre káros anyag van a szervezetében ami nem egészséges, ha összeszarja, nyálazza az ennivalónkat.

A pók hálója meg valami penicillin félét tartalmaz, na jó az még gyógyító is, de akkor is koszos és gusztustalan, csak az szerencsére nem nagyon kerülhet ételbe, de a moly mindenbe beleköltözik, belefial.

Az hogy minden 20. cseresznyében van egy kukac, az még nem vészes, meg nem olyan nehéz észrevenni.De a molykukaccal tele van minden, nehéz kiválogatni az élelmiszerből.Már úgy ellepték a kamrát, hogy kiirthatatlan.Nem akarok mindent kidobálni, így amit lehet átszitálok.De a paprikában nem számítottam rá, még jó hogy a szitálás szokásommá vált, különben mentek volna a kukacok is a fazékba, undorítő.

2015. jún. 20. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kidobálnék mindent a kamrából. Valószínűleg már mindenben benne vannak. Utána egy alapos takarítás, fertőtlenítés, molyirtás...

Pár éve nálam is voltak, nehéz megszabadulni tőlük, de nem lehetetlen. És azóta molymentes a ház.

2015. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És persze egyébként a csótány nem tartalmaz semmi veszélyes anyagot. Sőt, igen tápláló élelmiszer. Az egyetlen gondot az okozhatja, ha a külső felületén fertőző dolgok vannak (értsd, szar). Egyébként fehérjében és tápanyagokban gazdag.


Az utolsó meg nagyon nagy butaságot írt, de most fáradt vagyok még arra is reagálni.

2015. jún. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!