Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért tiltották be Amerikában...

Miért tiltották be Amerikában az Oreót?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy Amerikában betiltották az Oreo nevű kekszet. Tudtok erről valamit? Azért tették ezt, mert olyan anyagokat tesznek bele a gyártók, amik nagyon rosszak a szervezetnek?

2015. júl. 17. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Hallani mindenfélét lehet, ha nincs mögötte tény akkor az nem igaz: hoax, összeesküvés-elmélet vagy hülyeség.


2003-ban volt hír az Oreo kapcsán, a hidrogénezett növényi olajok betiltása ügyében. 2006 óta pedig nem használnak ilyen a termékben, és azóta is kapható.

2015. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem tiltották be! Csak valami unatkozó kutató bebizonyította hogy függőséget okozhat. Mint bármilyen édesség.

Mellesleg kóstoltam egyszer és utoljára , a pilótakeksz sokkal finomabb .

2015. júl. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly ev vegen volt cirkusz, hogy a youtube-n tul sok volt az olyan reklamcelzatu video, amiben ismert emberek nyamnyogjak a kekszet. Iden pedig Coloradoban nem engedtek meg egy kislanynak, hogy a tizoraira bevitt kekszet megegye. Arra hivatkoztak, hogy az nem egeszseges egy gyereknek. Ennyirol tudok, de sehol nincs szo betiltasrol.


Az Oreo olyan az amcsiknak, mint nalunk pl. a Gyori Keksz, egy vezeto kekszgyarto es mivel mart tobb mint 100 eves, nem hinnem, hogy most betiltana valaki is.

2015. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettek.
2015. júl. 17. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiltottak be. En az Allamokban elek, minden sarki boltban, benzinkuton, stb. lehet kapni. Par hete en is vettem, tenyleg ra lehet "szokni", mert finom, de a Pilota Keksz az JOBB! ;)
2015. júl. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!