Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mire jó az O2 Active víz?...

Mire jó az O2 Active víz? Tudtommal az oxigén még mindig a tüdőben szívódik fel.

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmire egy oltári becsapás! Ami a vízek körül van az már arcátlanság! Az ionizálás meg ozmózisos víztisztítás is csak arra jó hogy fejjék a hiszékenyeket.Ha elolvasod a lapjaikat és értesz a kémiához tele van kémiai valótlanságokkal, hazugságokkal.
2010. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Közben olvastam róla, azt írták, hogy az oxigén a gyomorfalon át is fel tud szívódni :S
2010. márc. 6. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Írni mindent lehet a papír elbírja.És miért nem kapták ezek a szélhámosok a Nobel díjat a gyomorlégzés feltalálásáért? A gyomor még idáig a tápanyagok felszívódásának kezdete nem a gázoké.miért nem lesz rosszul valaki ha széndioxidos vízet iszik? Ilyen nincs hogy az oxigén felszívódik a széndioxid meg nem. A tüdő a példa rá hány fulladás van széndioxid miatt.
2010. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
még a tüdőben sem éppen jól szívódik fel azon a pár mikrométeres falon át, nemhogy a gyomorban. át kéne jutnia egy vastag nyákrétegen, ami a gyomorfalat védi. ráadásul a széndioxid sokkal jobban átjut a tüdőn is, így ha bármilyen gáz felszívódna a gyomron át akkor mindenki meghalna széndioxid mérgezésben,
2010. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt valami tévedés van,nem a Q-vízről van szó?-vagy lemaradtam valamiről?
2010. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom az eddigi valaszolok fogyasztottak, avagy egyaltalan lattak-e a boltban mar ilyet, de a soraikbol kisut, hogy nem igazan.

Kerekparos vagyok, fontos a folyadek utanpotlasa es az sem mindegy mit iszom ilyenkor.Amiota letezik ez a bizonyos ACTIVE O2 TWO nevezetu nedu, annak is a magneziummal dusitott sport valtozata (citromos es almas izben, azaz a sotetzold es a sarga kupakos), en leginkabb ezt fogyasztom. Nem vagyok sem kemikus, sem biologus ... de (es ez a sajat tapasztalatom) sokkal jobban birom a tobboras edzeseket, lenyegesen hamarabb pihenem ki magam, eszrevehetoen kevesbe izzadok es mostansag kevesebb az izomgorcs is.

Naszoval nem tudom, hogy mikent szivodik fel es epul be a szervezetbe, de ha egyes hullok a borukon keresztul is tudnak lelegezni, akkor miert kell ezen csodalkozni. En vallom, hogy jo dolog ez a viz es valojaban csak egy baja van, hogy kicsit dragacska.

2011. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A gyomorfalon keresztül ugyan úgy felszívódik az oxigén a véráramba kerül nem pedig a tüdőbe..
2015. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fibra válasza:

Oxigén felszívódik az emésztőrendszerben? : IGEN


A világ legnevesebb (garantáltan igaz) enciklopédiája teljesen nyiltan leírja : Swallowed oxygen is absorbed by the blood capillaries in the stomach - egyszerűsítve : az oxigén felszívódik a gyomorban - Encyclopaedia Britannica - [link]


Az orosz katonaság az 1950-es évek óta kisérletezik az oxigéndűs habokkal a katonák állóképességének növelésére. Az 1960 évektől az orosz sportolók is használták és egész szép eredményeket értek el.


A széndioxid ugyanúgy felszívódik a gyomorban mint az oxigén. Aki már ivott pezsgőt az tudja, hogy sokkal hamarabb "üt" mint bármilyen más alkohol. A pezsgőben lévő széndioxid felszívódásának hatása.


Én személy szerint résztvettem egy orvosi teszten amelyben 20 embernél mértek oxigénszint változást (vérgáz analízis) oxigéndús termék fogyásztása alatt. 3 vizsgálat volt : nyugalmi állapotban / 10 percel a termék fogyasztása után / újabb 15 perccel később. Az oxigénszintet vénás és kapilláris vérben mérték. (véna - a sejtektől a tüdő felé áramló vér, amely LEADTA az oxigéntartalmát) A kapilláris mintákban 50-70%-os volt az emelkedés, a vénás vérben 15-30%-os már 10 perc után is. A következő mérésnél még jobb egy kicsivel.


Van-e értelme a bolti (PET palackos) oxigéndús vizeknek? Nem nagyon. Ezek a termékek max 150mg/liter oxigént tartalmaznak, amelynek a 10-15% elillan rögtön a kinyitásnál. Ha nem isszuk meg egyszerre az egészet, akkor minden ami a palackban marad elveszti az oxigén tartalmát. Ezért érdemes minnél kisebb üveget venni (3-5dl) és egyszerre meginni.


Gyomorlégzés (ahogy fentebb a válaszadó írta) : A gyomor NEM bontja fel a vizet hidrogénre és oxigénre. Csak a bekerült oxigént átengedi a gyomorfalon. A halaknak kopoltyújuk van és a vízből "kiveszik" az oxigént, az emberek tüdeje a levegőben "lebegő" oxigént "veszi ki". Az egyik


folyamatban fel kell bontani a vizet hidrogénre és oxigénre, a másikban


nem.


Érdemes lenne némely embernek "válaszadás" előtt informálódnia, olvasnia, beszélni hozzáértővel. Vagy ha nem ért hozzá, akkor inkább ne égesse magát.

2016. júl. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!