Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki evett már Carolina...

Valaki evett már Carolina Reaper -t? (a világ legerősebb csípős paprikája)

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen érzés volt?

2015. júl. 31. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Kösz, nem. Szeretem a csípős ételeket, de nekem nyersen már az habanero is sok volt. Meg az értelmét sem látom az erősség fokozásának, nem érzel semmilyen ízt mellette.
2015. aug. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Red Habanerot ettem.

Tiszteletet parancsoló. :)


Nem hiszem, hogy kell ettől erősebb, sőt, mindegy, ki mennyire bírja a csípőset, már a red habanero is konkrétan az ehetetlen kategóriába tartozik, úgy nyersen, töményen.


Főzésnél, ízesítésnél jönnek ki a különbségek, mert ott érezni, hogy egy kicsit mind másképp csíp, érezni a mellékízeket, hogy az egyik kicsit édeskés, a másik, gyümölcsösebb, megint más kicsit "füstösebb" karakterű.


A red habanero pl egy könnyű, gyümölcsös, friss, "karcos" ízű paprika.

És erősségét tekintve, bárkit megtör. :)


Ez a "világ legerősebb paprikája" sokkal inkább egy kertészeknek, genetikusoknak kitalált verseny, ki milyen erősséget tud nemesíteni. Ilyen szinten ennek már túl sok köze nincs az ételekhez.

2015. aug. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Már a sokkal gyengébbek is égetnek szinte, bár szívesen megkóstolnám egyszer én is. :D
2015. aug. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :D
2015. aug. 1. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!