Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Budapest környékén hol jutok...

Budapest környékén hol jutok hozzá olcsó házi tejhez?

Figyelt kérdés
220 forintért adja a helyi tehenészet literjét. Én soknak találom.... Főleg, hogy sok helyen a házi tejet az ipari felvásárlók kb 30 forintért veszik meg a termelőtől, még ők is lehúzzák a vásárlókat?
2015. aug. 17. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is 220-ért veszem literjét, de ebben az árban házhoz is hozzák heti 2x.

Én nem azt nézem, hogy az ipari felvásárlók mennyiért veszik, hanem hogy én milyet mennyiért tudok a boltban. Ahhoz képest nem tartom drágának.

2015. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Etyektej, ugye?

De a bolti tej is "házi" csak le van fölözve. tehát 3,5 ös a zsírtartalma.

A teljes tejnek is 4-6% max a zsírtartalma.

Ha én megkapom a háromötös tejet 170-ért bizonyos helyeken miért fizetnék + fél liter árát (220 ft) azért mert "házi" meg "házhoz hozzák"

amikor így árban ugyanott tartok. Engem nem győzött meg az etyektej.

2015. aug. 17. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem etyektej. Egy kisebb gazdaság Budapesttől délre. Ők tényleg a frissen fejt tejet hozzák, én forralom. Néha aludtejet is csinálok belőle.
2015. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ipari felvásárlók 70 forint környékén viszik. Egyébként elmondom, hogy egy liter tej önköltsége ennél magasabb. Nem véletlen, hogy nagyon komoly bajban vannak a tehenészetek.
2015. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ha annyira soknak találod, tehéntartásra fel! Pár hónap után rájönnél, mi sok és mi kevés......
2015. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. 150 forint lenne a reális ár szerintem, v 200. Talán.
2015. aug. 18. 20:29
 7/9 A kérdező kommentje:
azt megértem h 220-ért házhoz hozzák de ha én nem akarok beleadni a benzinbe és elbiciklizem a tehenészetre helyben adhatnák olcsóbban mondjuk 180-ért.
2015. aug. 18. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A tej önköltsége 90-100 forint és felette van. És illene esetleg még bért is fizetni a dolgozóknak. Mondjuk. És fejleszteni. Mondjuk. És fenntartani a gazdaságot, hogy ne legyenek az ott dolgozók munkanélküliek. Mondjuk. Az eladási ár meg persze tartalmazza az ÁFA-t is. Ami alapján az, aki egy ici-picit elgondolkodik rájön, hogy a 220 Ft/l nem is olyan sok. Persze meglehet venni a szlovák, lengyel és egyéb sz@rt ócsóért, csak akkor meg kéretik nem panaszkodni, hogy hol tart ez az ország és miért is áll olyan rosszul a gazdaság.


[link]

2015. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké. Értelek...
2015. aug. 20. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!