Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha reggelire, ebédre és...

Ha reggelire, ebédre és vacsorára is eszek rizst, kialakulhat hosszútávon valamilyen allergia vagy intolerancia rizsre?

Figyelt kérdés
Mindig mással, máshogy ízesítve eszem. Az ok az, hogy kenyérevés mellett nem érzem jól magam. A normális válaszokat elöre is köszönöm.
2015. aug. 21. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
intolerancia olyan éllemiszerekre szokott kialakulni, amit egy ideig egyáltalán nem vagy nagyon ritkán fogyaszt valaki.
2015. aug. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mandulavágású szemeid lesznek, más nem történhet.
2015. aug. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Emberek milliárdjai esznek reggelire, ebédre és vacsorára is rizst, sőt, szakévá desztillálva isszák is, vacsora után, kefélés előtt, némelik helyette is. Lehet, hogy van mellékhatása, mert feltűnően sárgák, de nagy többségüknek állítólag teljesen rendben van a mája, sőt, a japánoknak feltűnően magas az átlagélettartama, bár állítólag nem a risztől, hanem a zöldségektől, haltól, édes fűszerektől és a nehézétel-mentességtől.

A rizs fogyasztásának én egy mellékhatását észleltem: szörnyen meg lehet utálni. Négy évig voltam laktanyakoszton, és mióta kiment a divatból a fenyítési kötelező krumplipucolás, azóta az alapköret rizs, mintha a Ho Si Min seregében volnánk. Utána 4-5 évig rá se bírtam nézni a rizsre, de elmúlt, mostanság már megint megeszem. Gondolom, a minőség és a jó ízesítés ezt azért nagymértékben csökkenteni tudja, a bakakoszt nem az előbbiekről híres.

2015. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is folyton eszem, eddig semmi bajom.
2015. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sok rizst eszek kenyér helyett, viszont szoktam reggelire pl. vagy zabkását vagy köleskását enni édesen, ebédre/vacsorára pedig árpagyöngyöt ( gersli ), és a rizst is váltogatom, hogy fehér vagy barna rizst eszek-e.

Ezen kívül is van még gabona amit ehetsz: bulgur, amarant, hajdina...

2015. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. :)
2015. aug. 21. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!