Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért kivánom folyton a...

Miért kivánom folyton a halat, amikor nem is szeretem?

Figyelt kérdés

Világ életemben utáltam mindenféle halat, a szagától is rögtön felfordul a gyomrom. A szüleim szoktak néha ilyen paradicsomos olajos halkonzervet enni és attól is mindig rosszul leszek. De mostanában elég gyakran mégis rám tör ilyen érzés, hogy úgy ennék én is olyan halkonzervet vagy valami halas kaját. És ilyenkor olyan, mintha elfelejteném, milyen szaga meg ize is van és annyira kivánom, hogy az nem igaz. De amikor anyáék megint esznek olyan olajos halat vagy csinálnak valami halas kaját, egyből megutálom megint. Aztán pár nap múlva újra kivánom.

Miért van ez?


2015. aug. 25. 01:32
 1/8 zolidobos ***** válasza:
25%
Sima hiszti, kínlódás.
2015. aug. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
terhesség vagy hiánybetegség
2015. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, ha valaki valamilyen ételféleséget nagyon megkíván, akkor annak a szervezetéből hiányzik az a vitamin,ásványi anyag, ami abban az ételben van.
2015. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szervezet jelzi, hogy olyan anyagra van szükséged, ami a halban van. Amúgy én sem bírom megenni az olajos halakat, de mostanában vettem Lidl-ben dobozos tonhalat és az nagyon finom, van olajos és sós vizes változatban is, olajosat vettem, semmi halszaga, fura halíze nincs. Próbáld ki.
2015. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Terhes vagy.

Hiányzik valami tápanyag, ami a halban van, és ezt érzi a szervezeted.

Amikor megkívánod, akkor kóstold meg.

2015. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

A fent leírtakon kívül lehet egy egészséges kíváncsiság, mivel az ember ízlése változik az évek folyamán. Rengeteg olyan étel van, amit gyerekként nem ettem meg, és addig addig ették előttem jóízűen, amíg megkívántam.

De ha halra vágysz, akkor ne a halkonzervet válaszd, mert annak valóban irdatlan erős íze van, én nagy halimádó vagyok, de a konzervet én sem bírom mindig megenni. Válassz valami könnyű halfilét, pl. nagyon finom íze van a lepényhalnak megsütve egy kis könnyű hideg joghurtos öntettel.

2015. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A halnak nagy a foszfor-tartalma. Valószínűleg a szervezetednek foszfor-hiánya van.


A harcsa-szelet rántva nagyon-nagyon hasonlít a rántott csirkemellhez. Próbáljatok venni nyers harcsát, és otthon friss panírozással, friss olajban sütve, mindenféle tartósítószer nélkül, biztosan fincsi, én imádom.


[link]


De ha a halat semmiképp sem, akkor keress rá, nagyon sok egyéb foszfor-tartalmú kaja is van, azokból is válogathatsz.

2015. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Terhes biztos nem vagyok, szóval valószinű valami hiánybetegségem van :/ Majd kipróbálom ezeket a halas recepteket, amiket irtatok :P ^^
2015. aug. 25. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!