Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Napi 1200 forintból lehet...

Napi 1200 forintból lehet egészségesen étkezni?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem az egészséges élelmiszerek nagyon drágák.

2015. szept. 1. 19:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
Főzz magadnak, ha van rá lehetőséged! Úgy sokkal olcsóbban ki tudsz jönni. Javaslom Polcz Alaine: Főzzünk örömmel! című könyvét.
2015. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
sokkal olcsóbban mint micsoda?
2015. szept. 1. 19:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mit értesz egészséges élelmiszer alatt?

Nem muszáj csirkemellet enni lazaccal, ha nem telik rá. Vannak olcsóbb alternatívák, pl. comb, keszeg, zöldségekből is olcsóbb, ha azt veszed, aminek szezonja van, stb.

2015. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mégis mi az egészséges élelmiszer??
2015. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
MAximum hús nélkül ill. minimális (kb. heti 1x) húsevéssel.
2015. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2015. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Persze, kevesebből is, bár ez emberfüggő.


Nem tudom, nekem a 200ft-os zöldségek nekem nem drágák. Vagy a kókuszzsír (elég jó az ár/kalória aránya). Vagy a len, de sok más olajos mag árával sincs bajom... A rizst is jónak tartom, ha nem is eszem.

A tojás is megéri az árát (35-40ft-ért veszem, háztól), arra alapozok fehérjét tekintve és akár 500 ft-ból kijövök, ha puritán vagyok, de nekem nem kell rengeteg fehérje.

2015. szept. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#6: Ez mennyiségfüggő, de persze húsfüggő is. 400 forintos lazac azért fér, akár mindennap :) Csak mert halcsontként adják el, szoktam találni hatalmas, szinte csupa hús szeleteket és remek hájas bőröket, amik megsütve szuperek. Az egyetlen bolti hús, amit megeszem, mert oly finom. Kedvelem a lazacot. Jó, a disznót is, de még termelői piacon is nehezen találok olyat, aminek egyáltalán van íze.
2015. szept. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kiegészítem, amit írtam.

Jó, nem tudom, mennyire egészséges az a lazac, de nekem csórón megteszi, amúgyis évi párszor eszem, évi párszor pedig sokkal rosszabb dolgok is előfordulnak. S a bolti csirke sem tuti jobb, az is tenyésztett és még csak nem is házi.


Lehet vitázni arról, mi az egészséges, én nem fogok. Igyekszem úgy enni, ahogy nekem jó, de nem tudhatom, mi nevezhető egészségesnek. Írtam a zöldségeket az előbb, az is csak viszonylagos, hisz vegyi anyagokat használnak a termesztésükkor, kivéve, ha megfelelőt veszünk, nem sima boltit, de az sem tökéletes, a dolgok összefüggnek, a szél fúj, a víz folyik...

2015. szept. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!