Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha szeretnék egészségesen...

Ha szeretnék egészségesen étkezni és fogyni, mit egyek? Kérlek, írjatok ételeket, és ne olyanokat, hogy miből mennyit!

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mit egyek reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára, vacsorára. Egyszerűen nem tudok egészségesen étkezni és fogyni úgy, hogy ne éhezzek. Légyszi, konkrét ételeket írjatok, hogy pl reggelire egyél csokit, tízóraira tortát, stb - ez csak példa :D -, ne azt, hogy miből mennyit. Annyira kívánom az édességet, és mindig nagyon éhes vagyok. Kérlek, mondjatok konkrét kajákat, hogy mikor mit ehetnék! 13l

2015. márc. 8. 15:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és annyit kell tudni, hogy ebédre halat, csirkemellet, pulykamellet, csirkecombot, főzeléket szoktam enni rengeteg zöldséggel, vacsorára kicsi szendvicset barna kenyékenyérből, tízóraira és uzsonnára almát, reggelire banánt. De így is nagyon éhes vagyok mindig, pedig nem eszek keveset.
2015. márc. 8. 15:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak húst, zöldséget, és gyümölcsöt egyél.


Reggelire egyél banánt. Utána zellerszárat, vagy répát. Ebédre csirkemell és párolt zöldség. Utána alma. Vacsorára pedig saláta és csirkemell sonka, esetleg egy ksi light mozzarellával.


Gyümölcs, zöldség délelőttre. Ebédre sovány hús és pároltzöld. Vacsira saláta sonkával. Ezeket bármikor bővítheted még almával, grapefruittal, répával, stb. Gombát is ehetsz bármennyit.


Csak vizet igyál, és semennyi kenyeret és zsiradékot ne egyél.

2015. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire banán nem jó. Magas GI indexű, nagyon gyorsan emeli meg a vércukrod, majd hirtelen le is zuhan=farkas éhség.

Reggeli barna kenyér(de inkább az az igazi német rozs kenyér vagy teljes kiőrlésű) hozzá 1/2 db főtt vagy tükör tojás+zöldség, nagy pohár cukor mentes zöld tea

Tízórainak az alma jó, heti 1X banán is jó.

Ebéd is jó, persze azért ne madár méretű legyen.

Uzsonnára ehetsz pár szem mandulát vagy diót vagy joghurtot.

Vacsorára zöldség+hús/hal/tojás vagy túró


Ha jobban szeretnél lakni meleg levesek(zöldség leves, tojás leves, sertésragu leves(tészta nélkül) palóc leves stb

Pár ek. főtt rizst vagy kölest is ehetsz az ebédhez, nem szabad ilyen keveset enned ennyi évesen, meg gondolom van tesi óra is, kell az energia.

2015. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp, szerintem hagyd el teljes mértékben a kenyeret meg az ilyen lisztes cuccokat. Teljesen feleslegesek. Mióta nem eszem jobban megy nekem is a fogyás.
2015. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!