Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök személyres...

Ti mennyit költötök személyreszabottan élelmiszerre havonta? Miket esztek? Menniyre fontos, hogy jó és változatos kajákat egyetek?

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 22:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
37%
Kettőnkre 100.000. Reggeli tojás, felvágott, vaj zöldság gyümölcs kávé tea hohes c. Ebéd gulyás húsleves húsételek sajtok főzelék tészták szinte mndenfélét főzünk vacsora hol meleg hol hideg sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk ez fontos számunkra ebben az összegben már benne van a mozizás is a nachos a kukorica üditő hetente 1-2x, s havonta 2x étteremben eszünk ez is.ez a maximum költés van hogy csak 80, de van pl. Decemberben hogy 120 .
2015. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én egészségesen étkezem, de mivel egyetemista vagyok nincs havi 50-em mint az előttem szólónak. :D Majd lesz. A változatos az erős túlzás, de amíg nem unom meg addig okés. Anyám főz rám szóval azért változatosnak is mondható. :D A bevásárlást illetően pl: túró, lekvár(most házim is van :D ), pufi rizs, rizs, gyümi, zöldség, zabpehely, csoki (boldogság :D ) hal, bab stb. :D
2015. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Régebben havi 30 ezer volt fejenként, most valószínűleg kevesebb, nem tudom pontosan (a havi ételköltség nem egyforma, mivel bizonyos alapanyagokból sok kilót veszünk egyszerre).

Rizs, nagyon kevés krumpli és extrém kevés hüvelyes, olajos magvak, némi magliszt, házi tojás, zöldség, gyümölcs, kakaó, kókuszzsír és vaj... Főleg ezeket esszük. Én normál körülmények között kihagyom a keményítőket és a gyümölcsbevitelem is minimális, mivel extrém szénhidrátszegényen szeretek étkezni.

Havi egyszer hús is előfordul, havi párszor pedig sajt is.


Az egészség nagyon fontos szempont, az is, hogy mindig jókat együnk, a változatosság ma már annyira nem fontos számunkra, a kedvenceink naponta előfordulnak, de azért nem ugyanazt esszük mindig ;) Sokféle zöldség van, ez eleve jelent nem csekély változatosságot, de palacsintázunk és sütizünk is :)

Ja és a pénz is fontos, mivel minimális túlzással egyáltalán nincs belőle. De azért nem akarunk egészségtelenül enni, s úgy, hogy azt érezzük, nyomorgunk.

2015. szept. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Mi vagy te, piackutató?
2015. szept. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

vi 70ezer/2fő.

Ebbe benne van alapélelmiszerektől kezdve minden féle hús(csirke,vad,sertés,hal), gyümölcsök,felvágott,néha csoki..egyszóval minden. És fözök mindennap, és változatosan. :)

2015. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Kb 90-100 ezret költünk ételre és italra ketten.

Sok zöldséget és gyümölcsöt eszünk. Alapanyagokból mindig a legjobb minőségűt próbáljuk venni. Hús téren elég válogatósak vagyunk, én kb csak a csirkemellett és a lazacot szeretem.

25/F és 24/N

2015. szept. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Ebédre a töröknél szoktam enni a melóhelyemnél (az a legócóbb), ott olyan 1035-1080 egy étel dolgozói kedvezménnyel. Aztán vacsira attól függően, hogy van-e kedvem ugyanitt vásárolni, vagy máshol, olyan 1500-2000. Egy hónapban a kaja legalább egy 100-as.
2015. szept. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Ja, és az fontos hogy jó kajákat egyek, a változatosság nem annyira. De szar kaját egyáltalán nem eszek. Lehetne spórolni felvágottas zsemjével dehát kinek kell az? Mondjuk füstöltlazacos salátás pékárut szoktam enni néha.
2015. szept. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-)
2015. szept. 20. 23:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Kb. 80.000-et költünk bevásárlásra, úgy, hogy lakto-ovo vegetáriánusan étkezünk. Ezen felül heti 1x megyünk étterembe vagy rendelünk, és heti 1x mindegyikőnk a munkatársakkal ebédel étteremben - ezek persze extra költségek. Nyáron sok gyümölcs, zöldség nálunk is megterem.


Abból kiindulva, hogy vegetáriánusok vagyunk, nyilván az első helyen áll számunkra az egészség. Nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszünk, pékárúkat csak teljes kiőrlésűt és azt is itthon sütjük. Nem veszünk szinte semmilyen készételt vagy mélyfagyasztott ételt (kivéve esetleg natúr mélyfagyasztott zöldséget vagy gyümölcsöt), tejtermékből és tojásból mindig a fairtrade és bio árút választjuk. Sajtot, tejet, tojást egyébként főleg helyben veszünk. Cukrot alig fogyasztunk.

2015. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!