Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nektek mik azok az ételek,...

Nektek mik azok az ételek, amiktől valamilyen formában rossz a gyomrotok? Fontos, többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval, elég régóta elég sok mindent kizártam a táplálkozásomból, ennek eredményeképpen csontsoványra fogytam. Szeretnék hízni, és olyan ételeket is ennék, mint pl. rakott krumpli, szalonnás/kolbászos tojás, stb. Ezekhez köretnek kölest ennék, valamint a rakott krumplit is krumpli helyett kölessel csinálnám. /Nem eszem glutént, és kitapasztaltam, hogy habonák közül nekem a köles a legjobb./ Tehát az lenne a kérdésem, hogy mik azok az ételek, amikkel azért ajánlott vigyázni? Tejet sem fohyasztok, gyümölcsöket se nagyon, mert puffasztanak. Előre is köszönöm a segítséget, a normálos kommenteket felpontozom.
2014. nov. 2. 11:23
 1/4 A kérdező kommentje:
*gabonák, fogyasztok, normális
2014. nov. 2. 11:24
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyümölcsök nem puffasztanak, ezt a butaságot hol hallottad? Bizonyo zöldségek viszont igen, inkább erre érdemes vigyázni.


Tej helyett próbáld ki a szója, rizs vagy kókusztejet pl.


Érdemes vigyázni a könnyű, fehér színhúsokon kívül szinte minden húskészítménnyel, tehát pl. az erősen rákkeltő vörös húsokkal, a zsíros kolbászokkal, szalonnákkal, felvágottakkal, ezek nagyon megviselik bárkinek a gyomrát.


Érdemes kizárni az étkezésből a transzzsírokkal teli margarint, zsírt a sütéshez-főzéshez, helyette hidegen sajtolt olajakat vagy vajat alkalmazni.

2014. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek mas, ezt sajnos neked kell kitapasztalnod. En pl a makot nem birom epe gondok miatt.
2014. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

- tört/hagymás krumpli, meg rizs (ha száraz)

- zsíros kajcsiktól néha

- kenyértől/pékáruktól szoktam puffadni

- gyümölcsök közül a szőlő, meg a banán (ezt sajnos nem is bírom, egy falattól rosszul vagyok)

- a nagyon édes ételek


De teljesen össze-vissza, mert néha semmi bajom, máskor meg ugyanattól meghalok. :(

2014. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!