Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hova tűntek 2 literes üdítők...

Hova tűntek 2 literes üdítők a boltok polcairól?

Figyelt kérdés

Úgy látom márcsak ilyen 1.75L-es kiszerelésben lehet kapni az üditőket,, persze a régi 2 literes áráért. Mekkora lehúzás már ez?

Valahogy azt veszem észre, hogy egyre kisebb, kevesebb lett minden, az áraik természetesen meg változatlanok maradtak, vagy éppenséggel még nőttek is. Felháborító!

Nektek mi a véleményetek?



2015. okt. 8. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Vizet iszom, nem vettem észre.

Ez ilyen, a tejfölökkel már akkor is ezt csinálták, amikor még ettem olyat.

Szerencsére nem kötelező megvenni, lehet számolni is, megéri-e, tény, hogy nem szép dolog, amiket csinálnak, de a termékek összetétele sokszor sokkal rosszabb, mint az áruk és a méretekkel variálás... Aki nem alapanyagokat vesz, mint én, annak elég nehéz lehet, ha ki akarja kerülni mondjuk a szóját, a glutént, a nátrium-glutamátot és az édesítőszereket, berakják őket kb. bármibe, ha kell, ha nem (OK, értem, miért "kell" üzleti szempontból, de ez nem tesz megbocsátóbbá).

2015. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a sok hülye még így is veszi, így a gyártókat nevezhetném akár géniusznak is. Őszintén... én nem vagyok felháborodva, mert nem veszek üdítőt.
2015. okt. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 zgyzgy ***** válasza:
86%

Ja, és még reklámozzák is, hogy új kiszerelés, meg minden.

Ez ugyanaz, mint a 19 szálas cigi.

Elmondhatják, hogy nem történt áremelés.

Állítólag Rákosi elvtárs mondotta valamikor az '50-es években, hogy "Nem a zsömle lett kisebb, hanem a pofátok nagy".

Az apjuk nemi szerve.

2015. okt. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Én teszek rá. Így is csapvízen élek évek óta (tudom, abban b*sznak a halak), ha meg veszek is évente 2-szer üdítőt, direkt nem az ilyen 1,75-ös cuccokból válogatok.
2015. okt. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na igen. Ezen az ÚJ kiszereléses dumán csesztem fel (már elnézést) az agyam még pluszban.

De olvasgattam azóta egy picit ez ügyben, állítólag az "1 literes" tej is 9 dl lesz, vagy már a legtöbb az is, és van már 90db-os papírzsepi is.

És ahogy az 1-es válaszoló is írta, valóban a tejfölös dobozok is valahogy egyre "véknyabbak" lettek.

2015. okt. 9. 01:49
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Cukros víz a kezdetek óta lehúzás volt. Szerinted miért ilyen sikeres a Coca Cola cég?
2015. okt. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Engem szémély szerint a cigi nem zavar mert nem cigizek, üdítőt sem iszok túl sokat, de ha igen akkor jók nekem a pepsi termékek is abból van 2 illetve 2.5 literes még. Engem személy szerint a 4 decis sör b_sz fel nagyon, azt nem tudom hogy gondolták. Most a 4 deci Soproni annyi mint tavaly a fél liter, hát köszönöm annyiért tartsák meg. Amióta áttértek a 4 decire nem ittam se Sopronit se Gössert se Heinekent.
2015. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

#3

Nem Rákosi, hanem a "Buci Gyuri", Marosán György mondta.

2015. okt. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha marad a régi 2 literes kiszerelés és az árat növelik, akkor egy rakás vásárló azt fogja mondani, hogy fú, ez drága, ennyiért már nem kell, és nem veszi meg. Ha maradnak a régi árnál és a mennyiséget csökkentik, akkor ugyanazt érik el, gyakorlatilag többért adják a terméket, de a vásárló van olyan hülye, hogy bebeszélni magának, hogy ez így megéri, mert végül is az ára ugyanannyi most is, mint amennyiért eddig vette, nem fizet többet. Így jól járnak a cégek, nem esnek el (annyi) vásárlótól. Csak azoktól, akik a literárat nézik, és az alapján döntenek. Ez egyszerű marketingstratégia, nem tudsz vele mit kezdeni. Ha drágának tartod az üdítőt, nem veszel, és kész.
2015. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!