Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Napi 8 tojástól lehet koleszte...

Napi 8 tojástól lehet koleszterinproblémám?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy pár hónapja edzeni es utánaolvasgattam hogy a tojás nagyon jó fehérjeforrás. Azt olvastam hogy az optimális fejlődéshez a testsúly kétszerese kell grammban fehérjében egy nap. Még a 8 tojás is tejjel, kefírrel stbvel együtt is csak jobb esetben felét tenné ki a szükséges mennyiségnek (63-64 kg vagyok), de még ennél a mennyiségnél is felmerül a kérdés hogy lehetséges-e ebből koleszterinprobléma? Esetleg tudnátok egyéb fehérjebeviteli alternatívát mondani? :)
2015. okt. 19. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha koleszterintudatosan akarsz tojást enni, süss mondjuk 3 egész tojást 5 fehérjével, a többi sárgája meg mehet sütibe vagy kukába. Sokszor szoktam ilyen tükörtojást enni, mert a sárgáját kevésbé szeretem.

De ha megengedheted magadnak, nincs jobb, mint napi fél kiló hús, akár csirke, akár marha, amit szeretsz. Többet ér mint bármilyen táplálékkiegészítő.

2015. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A tojásnak a sárgájában van koleszterin, és a fehérjében a fehérje. Tehát ha 8 tojásból csak a fehérjét eszed meg, nem lesz koleszterin problémád.

Egyébként megoszlanak a vélemények, van olyan állásfoglalás, miszerint káros ekkora mennyiségű koleszterin bevitel, más kutatások szerint meg nem, ugyanis a szervezet képes alkalmazkodni, és a fölösleges koleszterint lebontani. Ebbe viszont most nem érdemes belemenni.


Miért csak tejben és tojásban gondolkodsz? Vegetáriánus vagy?

2015. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vega, húsok is jöhetnek természetesen. A tojást azért nyomnám ennyire mert hat akárhogy is nézzük olcsóbb mint a hús. Másrészt kollégista vagyok így eléggé be van határolva hogy mit tudok megcsinálni a koliban. :)
2015. okt. 19. 10:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is eszemben volt egyébként a hús is és eszemben sincs bármiféle táplálékkiegészítőt meg port szedni. Csak sajnos azt pénzügyelig nem engedhetem meg magamnak. :/
2015. okt. 19. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vegán vagyok, de egy tippet tudok adni, ami szerintem hasznos és nem is értem, hogy miért nem alkalmazzák gyakrabban azok, akik sok fehérjét szeretnének bevinni. A hüvelyeseknek: lencse, bab, sárgaborsó nagyon magas a fehérjetartalma, akár köretnek is jó a hús mellé, de önmagában is kiválthatsz vele jó néhány tojást, vagy akár a húst. Az ára pedig minimális összeg, főleg a húsokhoz képest. Lehet belőle saláta, leves, krémleves, nemcsak főzelék.
2015. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. A tojás körüli koleszterintévhit már rég megdőlt, sajna itt-ott még tartja magát.

Többféle koleszterin is van, a testünknek pedig elengedhetetlenül szükséges a koleszterin, ezért is termel egy csomót, ha az ember keveset visz be. Biztos vannak zavarok, ahol bekavarhat a sok étellel bevitt koleszterin, ahogy bármilyen étel gond lehet bizonyos betegségek esetén.


A 8 tojás szimpatikus, ez az én szintem is, ha hozzájutok elég jóféle házihoz :)


Nekem nincs más alternatívám, max. kiegészítőként használok zöldségeket (hüvelyeseket nem, mert az túl szénhidrátdús nekem) és főleg olajos magvakat, magliszteket (a tökmagliszt a fehérjeporom, kár, hogy számomra borzalmas íze van, így csak végső esetben vagy másokkal keverve, pici mennyiségben használom).

De nem is akarok más alternatívát, a tojás csodálatos, napi 6-8-nál is azt érzem, hogy azért jobban esne egy kicsit több :D Változatos, ízes s nemcsak komplett fehérje (ami azért egyszerűbb, mint a növényekkel foglalkozni, bár az is megoldható. főleg, ha valaki ehet hüvelyest), hanem szinte minden fontos tápanyag megtalálható benne(C-vitamin persze nem), ha nem is minden megfelelő mennyiségben, úgyhogy azért mást is kell enni, nemcsak tojást és hozzá némi zöldséget.


De normál embernek ott a hús, sajt, túró, kinek mi tetszik.


Ja, nálam 8 nagy tojás kiteszi az alacsony aktivitáshoz szükséges fehérjemennyiséget, s ha nem eszem nagyon keveset, a növényekkel simán jó vagyok. A 2 g/nettó ttkg (a hájnak nem kell fehérje, a nettó számít, csak egyszerűsíteni szokták) nálam max. 100g lehet, de van, aki 1-gyel izmosodik, szóval vannak azért egyéni különbségek (hogy fogyáskor több fehérje kell-e, az étrendfüggő is, az enyém vigyáz az izmokra, a sok fehérje viszont erősen ellenjavallt benne, mert elrontja a lényegét).

Kérdező, nem tudom, a tojás mellé még mit eszel, s milyen étrendet igyekszel követni. A tojás nagyon zsíros, a tipikus szálkásító étrend betartásához elég zsírtalan további ételekre van szükséged... Persze simán ehetsz zsírosan is, ha akarsz és tudsz, nem egyetlen jó módszer van.

A kefir minek? Ha szereted, lehet, hogy OK, de mégis mi van benne? Szinte csak víz. Az nem jó fehérjeforrás. A tej sem, nemhiába nem szokták inni a dolgot kicsit is komolyan vevő hobbi testépítők sem.

2015. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:

Én semmilyen állati eredetű táplálék bevitelét nem tanácsolnám. Ha fehérje kell: babfélék.


Láttam, hogy valakinek meg az volt a tippje, hogy a tojássárgáját nyugodtan kukába lehet dobni. Ha ezt meglátja egy mélyszegénységben élő ember, akkor mit fog gondolni? Egyesek ételt dobnak ki kedvtelésből?

2015. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, mélyszegénység és tojásimádat jelen!

Eleve utálom az ételpazarlást... S pont az isteni tojássárgája, életem öröme... Akkor már vegyen az ember tojásfehérjeport vagy főtt fehérjerudat.


A bab nem mindenkinek opció. A párom nem bírja heti 1 alkalomnál többször, én pedig szénhidrátmérgezést kapnék tőle.

Még nem kutattam ki, hogy a ketogén diétázó vegánok (bár nincs sok ilyen, extrém életmód) mit is esznek, tojás nélkül nekem az lenne az egyetlen elképzelhető irány...

Nyilván sok olajos mag/magliszt és zöldség van benne. Utánanéznék a kendermagfehérjének s egyéb növényi fehérjeporoknak...

De ahhoz az kellene, hogy NE jussak tojáshoz. Túl jó cucc :D

2015. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!