Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tojástól lehet vmi komoly...

A tojástól lehet vmi komoly bajom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hipochonder, csak egyszerűen kíváncsi vok. Mi 4-5 vagy 6-7 naponta eszünk tojást (tükör, sült) és csak azt akarom megkérdezni hogy (16 éves vok) lehet-e valami komoly bajom tőle. Pl nagyon magas vérzsírszint, vagy egyéb.:)


Köszi a válaszokat, érdekel ez a téma.:D


2010. aug. 16. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy. Egészséges kaja. Sportolsz is azért, gondolom...
2010. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nemhiszem.. max a nyerstojástól mondjuk szalmonella.. de a tojássárgája nem túl jó ha már magas a koleszterined
2010. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sportolni nem nagyon sportolok, és nem magas a koleszterinem. Átlagos. Akkor nem lehet semmi?:)
2010. aug. 16. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sem lesz! Egy ismerősöm legalább húsz éve naponta 5-6 tojásból eszi a rántottát. Még a koleszterin szintje sem magas. Ez is inkább alkat kérdése. Én zöldségen és gyümölcsön élek szinte, mégis magas a koleszterin szintem.
2010. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam hogy a tojástól lesz magas a koleszterined hanem azt hogy ha már magas akkor nem szabad sok tojássárgáját enni...
2010. aug. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak nagyon kicsit magasabb a vér zsírszintje az átlagosnál, de ez öröklődött. Így sem lehet bajom?:) (remélem:D)
2010. aug. 16. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
nyugi, nekem is kicsit magasabb, mégis 3-4 naponta eszek tojást (alkalmanként 3at kb) és orvos is mondta hogy ebből nem lesz baj. a tojássárgájában lévő zsír nagyon fontos és hasznos a szervezetnek. sok tévhittel ellentétben nem ez felelős a koleszteringondokért :)
2010. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A főtt tojás csökkenti a koleszterint, ez tény.
2010. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!