Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szamoltal mar utana, hogy kb....

Szamoltal mar utana, hogy kb. mennyi penzbol hozod ki az ebedet/szemely, ha otthon fozol?

Figyelt kérdés
en utanaszamoltam es elcsodalkoztam, hogy milyen sokba kerul igy telen foleg
2010. márc. 17. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de nagy vonalakban utánaszámolva:

egy lábos leves: 2-3 szál sárgarépa, 1 szál fehérrépa, 1 közepes szem krumpli, 1 gerezd zeller, 1 gerezd fokhagyma, 1 kis fej vöröshagyma és valami darabka húsos csont (pl.karajcsont) (sót, borsot, vizet stb. most nem számolom), összesen kb.3-400,-Ft-ra tippelem.

Főétel: négyünkre általában olyan fél kiló húst (csirkecombból 80 dkg-t-1 kg-t) számítok egy étkezésre, plusz a köret (krumpli, tészta, rizs, stb.), ha 1000,-Ft-os átlagos húsárral számolok (a csirkecomb ugye jóval olcsóbb, a sertés és a hal ekörül van, a marha drágább), akkor olyan 600,-700,- Ft+ számoljunk kb.300 Ft-ot a köretre, összesen legyen 1000,-Ft.

Hozzáadok egy fejesssalátát (200Ft)


Kb.1600,-Ft-ra jön ki egy bőséges kétfogásos ebéd egy kis salátával 4 főnek

Persze ez csak becslés, és nem mindig kell húsos ételt adni, egy diós/mákos/sajtos tészta, vagy főzelék egy kis feltéttel lényegesen olcsóbban kijön.

2010. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
neha az az erzesem, hogy 2 szemelyre a kifozdes kaja neha olcsobban jonne ki, mert a "maradekot" nem nagyon esszuk meg masnap. de lehet tevedek. lehet velunk van a baj.
2010. márc. 17. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:
próbálj csak egy kajálásra valót főzni.max annyit,hogy vacsira is jusson.Amúgy vannak olyan városok,sztem ahol tényleg jobban megéri a kifőzde,de én szeretem az otthoni ízeket,amiket én készítek.
2010. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!