Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha van mákos és diós beigli,...

Ha van mákos és diós beigli, akkor miért nincs túrós beigli?

Figyelt kérdés

2015. nov. 7. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Csináljál és akkor lesz :)
2015. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van, én már ettem.
2015. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
A beigli vastag tésztájú , szétszáradna a túró benne . Az összetételén kell lazítani és akkor hamar kisül és élvezhető .
2015. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A beigli egyáltalán nem vastag tésztájú, sőt! Pont abban különbözik egy kalácstól, hogy nagyon vékony a tésztája.

Mi szoktunk túrós kalácsot csinálni, az teljesen jó túróval.

Beiglit még nem próbáltam. Szerintem inkább az lehet a rizikó benne, hogy kifolyik belőle.

Egyébként ma már nagyon sok fajta beigli van, mi csak mákosat és diósat készítünk, az is bőven elég nekünk, de cukrászdákban láttam már gesztenyéset, meg mindenféle különlegességet is. Szerintem ez csak egy hagyomány, hogy sokan diósat és mákosat készítenek.

Ha szeretitek a túrósat, akkor nyugodtan készíts azzal is egyet.

2015. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A párom anyja is csinál gesztenyéset... Túrósat nem, de aki akar, miért ne csinálhatna? Jó kérdés, miért nem szokás...
2015. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, azért nem terjedt el, mert túróból más süti lett a népszerűbb, pl.

Rákóczi túrós

üdítő szelet

vargabéles

túrós rétes

túrótorta

túrófánk

túrós batyu

túrógombóc

stb.


A sós túrós ételekről nem is beszélve: csusza, kapros túróval töltött gombafejek, stb.


Ezzel szemben mákos és diós süteményeket már kevesebbet tudnék hirtelen felsorolni.

2015. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Azért, amiért nincs túrós linzer és hasonlók sem. A túró gyorsan romlik, ezeknek a süteményeknek pont az a lényege, hogy jó sokáig elállnak, alkalmasak arra, hogy a háziasszony előre elkészítse, hogy a hosszabb ünnepi napok alatt, mikor vendégjárás van ezzel legalább már ne kelljen foglalkoznia, hanem már készen legyen és azt ki is bírja végig.
2015. nov. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szoktam gesztenyéset, túrósat, kókuszosat és marcipánosat is sütni a 2 alapíz mellett. 😊
2020. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!