Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 2 kávé megengedett a...

Napi 2 kávé megengedett a terhesség korai szakaszában? Ti kávéztok?

Figyelt kérdés
Nescafét iszom, tejjel, más bűnöm nincs! :D Csak mostanság teszteltem pozitívat, anno a védőnő ajánlotta is, a doki viszont csak ésszel javasolta.
2015. szept. 16. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én napi 1 Nescafét iszom. Terhesség előtt napi kettőt ittam, úgyhogy inkább lecsökkentettem egyre.
2015. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is azt iszom. Úgy szoktam, hogy megfelezem a zacsit, egyiket reggel, másikat du. iszom meg tejjel, vagy koffeinmentes kávét iszom tejjel.
2015. szept. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha nem magas a vérnyomásod és nem ég tőle a gyomrod, akkor simán. Én napi többet is ittam
2015. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi, én nem a zacsisat iszom, tehát nem a 3:1-bent hanem a másikat, cukor nélkül csak tejjel hígítom.

Akkor igyekszem lecsökkenteni 1re! :)

2015. szept. 16. 12:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem alacsony a vérnyomásom, napi 2 tejeskávét ittam mindkét gyerekemnél. Igaz a másodiknál kb. félidőben megundorodtam tőle. De a csajoknak jelentem semmi bajuk, 6 és 3 éves nagylányok már.
2015. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én napi egye iszom általában, nagyon ritkán kettőt. Szemes kávéból őrli a kávégép, sok tejet teszem bele, mindig is így ittam.
2015. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet kettőt, én terhesség előtt ittam ennyit, igaz nem kavarósat hanem főzött kávét, az erősebb. Így én csökkentettem egyre, az is kisebb adag lett. Nescafeból meg főleg jöhet.
2015. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hardcore kávés vagyok, ehhez képest nagyon visszafogom magam: reggel iszom egy rendes espressot kevés tejjel, délután meg egy capuccinot vagy lattét, vagy ha lsuta vagyok elkészíteni akkor 3in1-et. A vérnyomásom 100-110/60-70, asszem rámfér a kávé :)
2015. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
200 mg koffein a limit, ami kb. 3 teáskanál instant kávénak felel meg. A koffein az ásványi anyagok felszívódását akadályozza. Különösen a folsav első trimeszterbeli felszívódása miatt kell vigyázni.
2015. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha kívánod és a gyomrod is bírja, nem lesz gond. Ha szedsz magzatvédő vitamint, folsavat, azt akkor ne a kávézás környékén vedd be. Egyébként lehet, hogy pár napon-héten belül a szervezeted megoldja a problémát, én pl. nem kívántam a kávét első trimeszterben. A másodikban ittam napi egyet, a harmadikban a keményedések miatt és a gyomorsavam miatt megint nem.
2015. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!