Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki Norbi Update 1 szerint él...

Aki Norbi Update 1 szerint él mi a különbség köztük, az árát leszámítva?

Figyelt kérdés

Ezerédes eritritol


[link]


Update 1 Zero cukor


[link]


2015. nov. 19. 22:55
 1/4 A kérdező kommentje:
mert én tápértékben nem nagyon látok különbséget
2015. nov. 19. 22:56
 2/4 anonim ***** válasza:

A másodikban stevia vagy valami más, a cukornál sokszorosan erősebb édesítő kell legyen, hogy négyszeren édesítsen, míg az eritrit valamivel kevésbé édes, mint a normál cukor. Az ilyenek mindig jóval drágábbak annál, ami a 99%-át adja. Viszont az 1% ízét nem mindenki bírja. Nekem most steviás eritritem van, gondoltam, édesítő képességre olcsóbb, én pedig annyira utálom a steviát, hogy ha csak ez lesz, akkor jól leszokom az édesítőről :D Elrontottam, mert lassan hozták ki, van eritritem is azóta, plusz xilit és méz is... De ez így teljesen jó, mindig a legalkalmasabbat használom, különböző szempontok alapján.


De eritritet 1700 ft/kg fölött nem veszek... Túl könnyű annyiért találni, az a helyzet.


De a xilit sokkal finomabb s amennyit én fogyasztok belőle, szinte mindegy, melyiket eszem.

2015. nov. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de akkor a Norbié csak a stevia miatt drágább?
2015. nov. 19. 23:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tuti, hogy stevia, csak valószínűnek tartom, különben óriási lehúzás, igaz, így is (hacsak nem találtak ki valamit, amitől nem érezhető a stevia sokak által nem kedvelt mellékíze, na, az valami lenne)...

Mindig durván megdobja az eritrit árát, ha egy kis steviát kevernek bele és negyedannyi elég... Én is duplaáron veszem a tiszta eritrithez képest, de nekem megéri, mert bár ott a mellékíz (az eritrit enyhít rajta, de így is marad bőven), azt el lehet nyomni egy kis xilittel s így jövök ki a legjobban, olcsóbban édesítek, mint bármi mással, amit hajlandó vagyok használni, viszont ugyanúgy benne lesz a finom xilit íz, amit szeretek.

2015. nov. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!