Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg az "okosok...

Miért nem értik meg az "okosok", hogy a hal nem ingyen van?

Figyelt kérdés

Most főleg így karácsony közeledtével az átlagnál jóval több reklámot és mindenféle kampány szerűséget látok-olvasok.


Egyfolytában az van, hogy a hal hű de egészséges, és míg a környező országok mennyire sok halat esznek, addig a magyarok szinte semmit.


De basszus!!!


A hal nem ingyen van!!!

Csak egy sima csóró pontyot veszünk figyelembe már az is egy csirkemell árával vetekszik.


Aztán a többiről ne is beszéljünk!


Lazac?


Kb. a libamáj van ilyen kategóriában.


Én szerencsére megtehetem, hogy vegyek ilyeneket, de akik nem????


Nem azért nem vesznek ilyen halakat, mert értelmi fogyatékosok, hanem talán azért, mert még egy csirke far-hát is luxus számukra!


2015. dec. 7. 20:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Azért a halfogyasztás nem csupán a frissre vonatkozna. A többség vonakodik egy 400 forintos mustáros, vagy egyéb finom szószos heringfilé konzervtől is. A hal közel sem luxus. Ha parizerre van pénzed, akkor halra isi van pénzed. Meg is jött a kedvem egy jó füstölt sprotni konzervhez (alig 300 forint)
2015. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Valóban nem ingyen van, de sok más étel sem. És az sem választja a halat, aki megtehetné.

Én szeretem, de inkább olyan helyen eszem, ahol ez könnyen hozzáférhető frissen, utazások alkalmával. Pl. északi országokban a lazac nem olyan luxus, mint nálunk. Az ára sem az, más élelmiszerekhez viszonyítva.

Itthon én is inkább csak tonhalkonzervet eszem. Vagy halászlé alkalmával pontyot. Mondjuk azt eszem rendszeresen, nem csak karácsonykor.

2015. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 zgyzgy ***** válasza:
58%

Sajnos a hal valóban drága, de főképp azért, mert kétszer annyit eszel meg belőle, mint pl. a disznóhúsból.

Ezért van az, hogy az átlagember csak ünnepnapokon eszik halat.

A mirelit hal rossz (pl.pangasius, haltörzs), és a fele jég, tehát ugyanolyan drága.

Konzervet pedig csak végszükség esetén eszünk.

2015. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
22%
atyám, a hal nem azért drága, mert sokat eszünk belőle, hanem mert a nagy része import...
2015. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
4: gondolom, úgy értette, hogy mennyiségre többel laksz jól belőle, mint más fajta húsból, így relatíve is drágább
2015. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%
Attól, hogy pl a lazac jóval drágább mint egy mezei olajos hal nem lesz egészségesebb. Csak simán drágább hús. Az olajos hal vagy a tuna stb is nagyon egészséges.
2015. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

Na látod, a reklám pont azokat célozza, akik megengedhetik maguknak, és nem azokat akik nem.


Eladni csak annak lehet, akinek van rá elég pénze.

2015. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, nagyon örülök a kérdésednek, köszönöm :-)


Nagyon szeretjük/szeretnénk a halat, "beérjük/beérnénk a busával is, de most már megfizethetetlen számomra :-(


"A többség vonakodik egy 400 forintos mustáros, vagy egyéb finom szószos heringfilé konzervtől is. A hal közel sem luxus."


Nos, egy 3-400 ft-os halkonzervet a 187 centis gyermekem egyedül megenne, talán nem is lakna jól vele, DE! van a dolognak egy szépséghibája. ugyanis KETTŐNKre jut 250 ft vacsorára (125-125 ft). 2 főre ebéd 500 ft (250-250 ft)


Szóval egyszerűen nem fér bele a költségvetésünkbe... :-(


Amúgy pont ma reggel gondolkodtam el azon, hogy ha annyira szeretnék, hogy egészségesen étkezzünk, akkor miért olyan piszok drága a zöldség-gyümölcs? Egyedül a sárgarépa az, ami még megfizethető számunkra is.

Szívesen ennék salátákat, csak épp nem fér bele a büdzsébe :-( (pl. jégsaláta 250-300 ft, 1 db kígyóuborka 200 ft, stb.)

2015. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 zgyzgy ***** válasza:
28%

Igen, úgy értettem, hogy kb. kétszer annyitól lakik jól az ember.

És igen, az import miatt is drága. Valahogy fel kéne hozni a hazai haltenyésztést. Szörnyű állapotok vannak.

Nyáron úgy kínáltak nekem a strandon rántott hekket, hogy ez "igazi balatoni hekk".

2015. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Én nem értek a halakhoz, teljesen más a foglalkozásom. De csak úgy belegondolok, hogy nálunk is vannak tavak, meg folyók, és ha esetleg itt nem is annyira nem nagy a hal szaporulat, akkor a környező országokból lehetne behozni. Annyira furcsa, hogy még a közönséges halak ára is ennyire borsos.
2015. dec. 7. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!