Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szarvasi kotyogos kávéfőző el...

Szarvasi kotyogos kávéfőző el ha főzök kávét milyen típusú kávét vegyek hogy finom kávét készítsen? Azt tudom hogy a durva őrlésű a kő de nem láttad hogy rá lenne a kávéra írva. Az első főzés nagyon keserű lett, kerámia lapon főztem 4-es fokozat

Figyelt kérdés

2015. dec. 11. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod normálisan leírni amit akarsz?
2015. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem érthető?
2015. dec. 12. 18:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen kávét tegyek a kotyogósba
2015. dec. 12. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:

"Azt tudom hogy a durva őrlésű a kő de nem láttad hogy rá lenne a kávéra írva." hát ez a mondat teljesen értelmetlen. A központozás teljes hiánya is marha zavaró, igazat kell adnom az első válaszolónak.

Egyébként attól függ. Eddig mivel főztél kávét és mivel ízesíted? Ha nem kotyogóshoz vagy szokva, mindent erősnek és keserűnek fogsz találni.

Ha cukorral, édesítővel iszod, tegyél kicsit többet bele. Esetleg hígíthatod kevés forró vízzel vagy tejjel, tejporral akár. Ízlés dolga persze.

Őrült kávéból a Lavazza, Illy és a Davidoff jó, én az erős pörkölésűt szeretem ezekből is, de ez megint ízlés dolga. A sárga Tschibo-t nem ajánlom, kotyogóshoz nem túl jó és szvsz az íze is borzalmas. Olcsóbbak közül talán a Douwe Egberts jó aránylag, abból is a Paloma.

Bár ha van kávédarálód, jobb ha szemes kávét veszel és frissen darálod, valamennyire be tudod lőni azt is, hogy ne őröld túl apróra.

2015. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Van olyan daráló amivel porcukrot szoktam, késes, azzal talán még kéne próbálni.
2015. dec. 13. 00:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Őszintén? A dolce gusto cseréltem le, nem tudom hogy jól döntöttem - e.
2015. dec. 13. 00:18
 7/7 A kérdező kommentje:
És volt karos, elektromos főző is. Na azt nagyon utaltam, bár az is lehet hogy én voltam bena. Elég macerás így kávét főzni, az biztos. Viszont a kapszulásat valamiért nem bírta a gyomrom, mert kávé után szinte mindig WC-re mentem ha eszpresszot ha hosszút ittam, ami ízre stimmelt attól nem ébredtem fel, és kicsit gépi izvilag volt.
2015. dec. 13. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!