Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az étkezések elnevezései...

Az étkezések elnevezései (reggeli, ebéd, vacsora) csak a napszaktól függnek vagy attól is, hogy mit eszünk?

Figyelt kérdés

Pl. Délben kenyeret eszel felvágottal, amit egyébként reggelire szoktál

Ha délben kelek fel és akkor eszek az most reggeli vagy ebéd?



2015. dec. 25. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt mindenki döntse el maga :) Nekem a napszak és a hozzáállásom számít, az speciel mindegy, mit eszem, simán lehet halászlét is reggelizni bejglivel, főleg ilyenkor.


Én nem reggelizem, a 3 órás első étkezésem nagy és főtt, azt természetesen ebédnek nevezem. A 2. étkezésem a vacsora. Ha nagyon véletlenül éhes lennék délelőtt, az a reggeli. De ha több étkezésem lenne, reggelizhetnék akár délután 2-kor is, ha az összetétele, mennyisége nem ebédszerű (inkább a mennyiség számít, mert tényleg bármit lehet enni bármikor), utána van egy nagyobb étkezés és még egy harmadik is... Nekem így logikus.

A párom 3-szor eszik egy nap, ő a sorszám alapján nevezi el őket, olykor délután 2-kor vacsorázik, mert az a 3., ilyenkor aznap már nem eszik.

2015. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nekem még reggelinek számít. A megfogalmazás is úgy van, hogy a nap első étkezése, viszont csak valameddig számít annak szerintem. Ha délben kelek én akkor reggelizek és ha valaki mondjuk közben pont felhív és azt mondom neki, hogy épp reggelizek, abból egyből levágja, hogy most keltem fel. :) Viszont ha délután vagy este eszek először azt már semmiféleképpen nem nevezem reggelinek. Akkor csak simán eszek. :D

Viszont attól, hogy mit eszünk, szerintem nem számít. Hiszen szinte minden országban más más számít vacsinak, vagy épp reggelinek. Attól mert szendvicset eszel még ebédelsz, csak olyankor azt szokták mondani hogy ebédeltem, de csak egy szendvicset. Míg az a szendvics egy másik országban, ahol a vacsora legfontosabb étkezés, nem az ebéd, ott ezt külön nem jegyzik meg. A szendvics az ebédnek számított. :)

2015. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Ha délben kelek fel és akkor eszek az most reggeli vagy ebéd?" Hangya amelyik körbe-körbe jár az agyadban!!!!
2015. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!