Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Filteres teákat lehet összeten...

Filteres teákat lehet összetenni egy dobozban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, így nem veszik át egymás aromáját?
2010. márc. 28. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem... nyugodtan, pláne ha külön vannak csomagolva a filterek:)
2010. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
természetesen.Mi is össze szoktuk tenni.
2010. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kényes vagy a friss, egyedi ízekre, akkor ne tedd egymás mellé őket, ha csomagolatlanok, vagy ha papir-csomagolása van a filternek. Csak ha aromatartó csomagolásban van egy filter (nem ázna át a csomagolás, ha vízbe tennéd) az garantálja, hogy az aroma-anyagokat nem veszi át egyik a másiktól.

De vannak, akik kimondottan szeretik a keveredést, egyik barátomnak háromnegyed literes nagy teásbögréje van és egy ceyloni fekete tea és egy Earl Grey bergamottos filtert forráz le egyszerre.

Érdekes, hogy ettől függetlenül külön tárolja őket.

Sőt, ha teheti, és anyagiakban bővelkedő hónapja van, akkor nem filteres, hanem szálas teát vesz.

Azt mondja, hogy a filteres teát azért filterezik be, hogy ne lásd, hogy milyen törmeléket kaptál. Az ő szóhasználatával - a vagon alján lévő tealevél port seprik a filterbe...

2010. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem sok gyümölcsteám van, aminek pl papír a tasakja, azok nyilván átvennék egymás ízét, azokat külön rakom akkor.

Elég nagy teaimádó vagyok, kényes lennék rá, ha keverednének az ízek az biztos :)

2010. ápr. 1. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!