Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy filteres, gyümölcsös...

Ha egy filteres, gyümölcsös teakeverék összetevői között azt olvasom, hogy legnagyobbrészt teából áll, és csak 1 vagy 2%-nyi a gyümölcs, akkor az tényleg feketetea aromával?

Figyelt kérdés

Az olcsóbb P*ckwick teáknál lehet látni, hogy az összetevőknél első helyre annyit írnak, hogy "tea", majd aztán aromák és pár %-nyi gyümölcstartalom. Ez gondolom alap tea ízesítve.

Viszont a drágább P*ckwickeknél az összetevőknél már nem olvasható ilyesmi.

pl.: Fruit Amour vadmeggy és joghurt: almahús darabok, csipkebogyó, aromák, étkezési sav, édesgyökér, joghurtpor (1%), meggy rostok (1%). Ebben is kevés van abból, ami a nevét adja, de a többi összetevő nem "általános teakeverék". Tehát minőségre jobb?


2011. szept. 27. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném, hogy jobb lenne. A teával önmagában semmi gond. Az ízét mindnek az aromák adják, amik egyébként megdöbbentően elöl találhatók, azaz rengeteg van bennük, a gyümölcstartalmuk meg nulla.

Mondjuk ezek közül még mindig az elsőt választanám, abban legalább van teafű, a másodikban meg nincs, csak aromák. Meg almadarabkák, aminek semmi értelme, csak így nem érzed olyan műnek a dolgot.

2011. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetro ***** válasza:
100%
Attól függ mihez kell. Tény, hogy a filteres "gyümölcsteák" többsége csak fekete tea (valami rossz minőségű) meg aromák. a normális kimért gyümölcsteákban általában nincs is tea. így igazából ezek nem is teák, csak gyümölcs főzetek. de mondjuk gyereknek én inkább ezeket adnám. jobb minőségűek is, mint egy pikwick. amúgy teából pikwicket venni. akkor már inkább dilmah. de a legjobb a kimért.
2011. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

XY gyümölcs ízesítésű tea = fekete tea + aromák

XY gyümölcstea = almadarabok (még mindig az alma a legolcsóbb gyümölcs, azt éri meg szárítani, főleg azokat a részeit, ami pl a gyümölcskészítmények, lekvárok készítéséből "megmarad": magház, héj stb) + csipkebogyó (ha pirosas színű a tea) + mindenféle aromák + ált. max. 3% adott gyümölcs (meggy stb., de ez a 3% legtöbbször elmarad)

Ez a filteres gyümölcsös teákra vonatkozik.

2011. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
de azt tudni kell, hogy a filterbe a tea-szemetet csomagolják, ami a rendes szálas tea csomagolása közben elhullott. gyümölcs viszont nem nagyon van ebben, valóban csak aromák.
2011. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

12:08-nak: az igazi gyümölcsös tea nem feketeteafű és aroma keveréke. Az igazi teljes egészében (szárított) gyümölcsdarabokból áll, úgy az igazi. Én filteres megoldást keresnék, ami ehhez közelít. Lehet kapni igazi gyümölcsteakeveréket, ami tényleg gyümölcshús és hibiskus és hasonlókból áll. Na ezeknek van igazi ízük, nem az aromásoknak.


Én azt nem értem, miért nem kapható filteres igazi tea. Össze lehetne aprítani a gyümölcshúsokat, h lehessen kedvünkre adagolni (pl.: munkahelyen). :/

2011. szept. 27. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet olyant kapni, én vettem már, fém dobozban volt, Teaház márkájú.....csak én elcsipkedtem magában, nem maradt teának :D
2011. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tetro ***** válasza:
lehet kapni filtert fillérekért. veszel teát, beleteszed a filterbe.
2011. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!