Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet melegen a...

Miért nem lehet melegen a hűtőbe tenni az ételt?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 22:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Most, hogy kiírtam, találtam 3 hasonló kérdést... :D
2016. jan. 31. 22:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. mert felmelegíti a hűtőt (nem jelentősen persze)

2. mert a lecsapódó pára jéggé fagy a hűtőben (a hidegebb részein, pl. hátulja) vagy pedig vízként folydogál majd az alján ami nem valami gusztusos vagy előnyös

2016. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A hűtőt valamilyen szinten felmelegíti, sokan mondják hogy ettől tönkremehet ami annyiból igaz bár nem feltétlenül jelenti azt hogy azonnal tönkremegy, de annyiból lehetséges hogy ugye a hűtő bevan állítva hogy milyen hőmérsékleten hűtsön, na az étel felmelegíti akár órákon át is üzemelhet a hűtő motorja emiatt ami azzal járhat hogy a túlterheléstől hamarabb tönkremehet.
2016. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanultam, hogy minden ételt lefedve, ill. csomagolva rakunk bele, hogy egyik a másiknak az illatát ne vegye át.


Márpedig ha nem hűlt meg teljesen és befedve rakod be, akkor a hideg miatt a kajából lecsapódó hideg pára visszacsöpög a kajába, ezáltal könnyen besavanyodik a kaja, ...

... ha mégis kénytelen vagyok langyosan berakni valami miatt, akkor pedig addig nem borítom be az edényt, amíg valóban teljesen ki nem hűlt...

2016. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
részben amiatt is amit a többiek írnak de a legtöbb igazság az utolsó hozzászólásban van. annyiavl egészíteném ki, hogy nem csak az ételbe visszacsepegő víz a baj, hanem hogy a hűtő gyorsan húti az ételt: mivel nem egyenletesen hűlik az étel, az edény falánál már akár hideg is lehet a kaja, míg a belseje még meleg ezáltal nagyon hamar befülled és megsavanyodik. olyan ez mint télen nagytestű vad vadászata alkalmával: ha elejtetted a vadat minnél hamarabb ki kell zsigerelni, külömben befülled a húsa (lábak, combok egyéb nagy húsrészek hamar kihúlnek de a belső szervek még melegek a hasüregben)
2016. febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma már kaphatók olyan hűtők, amibe az akár forró ételt is be lehet tenni. Hogy milyen elv alapján működik így, sajna nem tudom, és is mindig lehűtve teszem be az ételt, dobozolva.

Én is csak azt tudom, hogy a forró kicsapódó pára, jéggé alakul, és nem győzné az ember kiolvasztani a hűtőjét.

Nekem 2 éves hűtőm van,( az előző is 20 évet szolgált,)de az új sem rendelkezik ezzel az érdekes funkcióval.

Amúgy a műszaki reklámújságokban olvastam erről az új funkcióról. Persze ára is van...:/

2016. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!