Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Levesben főtt sertéskarajt ki...

Levesben főtt sertéskarajt ki lehet rántani még? Vagy hülyeség?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem elmebetegség, de ki az a marha aki karajt főz levesbe?


Az vagy rántotthúsnak jó, vagy ha diétásat akarsz akkor natúr szeletnek krumplival meg káposztasalátával, vagy valamilyen mártással.

2016. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, nem vagyunk elmebetegek, csak betegen fekszünk itthon kisfiammal és csak húslevest eszik. Ehhez most persze nincs itthon hús, csak karaj...
2016. febr. 4. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Karajból nem lehet rendes levest fözni, teljesen értelmetlen dolog, a gyereknek sem lesz ehetö


Inkább menj el a boltba (vagy kérj meg valakit, hogy hozzzon neked), vegyél csirkeaprólékot/szárnyat/ farhátat és abból fözz levest.

2016. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha a karajt megfözöd - függetlenül attól, hoyg abból nem lesz hetö leves -, a megfött karaj ehetetlenül száraz, ha kirántod, még rosszabb lesz, kár munkát és energiát pazarolni rá.
2016. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2016. febr. 4. 10:24
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha csontos karajod van, a csontbol fözz orjalevest! A hust meg rántsd ki.(Ne hallgass azokra akik szerint a karajbol nem lehet levest fözni!)
2016. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aperitif ***** válasza:

Ismerek olyan háziasszonyt, aki csak rövidkarajból, vagy csirkemellből csinál húslevest, mert a kislánya csak azt eszi meg. Nekem ez elképzelhetetlen, de ízlésekről nem lehet vitatkozni.

Ha csak karajod van otthon, és a gyerek szívesen enne bármilyen levest, akkor ahogy az előző írta, csontozd ki a karajt, a csontból főzz levest, az nagyon ízletes, a karajt meg rántsd ki. Vagy ha belefőzöd a levesbe a húst is, akkor inkább csinálj a főtt hús mellé valami mártást, például paradicsomszósz, azt általában szeretik a gyerekek, és krumplipürét.

De az sem tragédia, ha a beteg, lázas gyerek egy-két napig nem eszik szilárd ételt, csak levest. Egy trükk: ha a húst hideg vízben kezded el főzni, akkor a leves tartalmasabb lesz, a hús viszont ízetlenebb. Szóval ha az a lényeg, hogy a gyerek egy erős, tartalmasabb levest egyen, akkor hideg vízben főzd.

Jobbulást nektek!

2016. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a karajból főzött levest és a főtt karajt kirántva is!
2016. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!