Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukormentes és rozsmentes...

Cukormentes és rozsmentes étkezés. Holnap mit egyek?

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz PET-CT-m és vasárnap vagyis holnap rozsmentes és cukormentes étkezés kell (vagyis ezt mondták a telefonba). Mennyire legyen cukormentes? Anya azt mondta ne foglalkozzak vele de szerintem nemhiába mondták (bár tavaly is volt PET-CT mégsem mondtak ilyesmit). Holnap bolognai spagetti lesz az ebéd sajttal abból gondolom ehetek illetve gyümölcsöt/zöldséget. Görög joghortut ehetek? A vizsgálat előtt nézik a cukromat szóval szerintem amiatt kell kerülni a cukrot bár nem elég hamar felmegy :/ Illetve este meg kell innom fél liter kamilla teát cukor nélkül. Cukor nélkül nem tudok teát inni, szóval kíváncsi leszek illetve csak szénsavmentes ásványvizet ihatok. Hétfő pedig legalább fél liter víz+éhgyomor. Nem fog leesni a cukrom? Miket egyek?

15/L


2016. febr. 13. 20:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

De nem szénhidrát mentes étkezésről van szó, hanem cukormentesről. Gondolom ez alatt a finomított cukrokat, főleg a répacukrot és a szőlőcukrot értették. Szóval lencsét, babot, sárgarépát lehet enni. A milánóival sincs baj, ha nem ketchuppal készítik, hanem 100%-os paradicsomlével. A rozsliszt kerülése nem gond, nem kell rozskenyeret venni.

Ha jól értem, egyetlen egy napról van szó, azt még étkezés nélkül is ki lehet bírni, nemhogy cukor nélkül.

2016. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Bolognai üveges mártásból lesz ha jól tudom (anya mindig ilyennel csinálja)

Igen szerencsére csak 1 napról van szó bár szeretek enni :D viszont 166 cm vagyok és 49 kg szóval nem látszik meg :) (genetika)

2016. febr. 13. 21:01
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Elfelejtetted teljesen a -> gyümölcscukrokat. Azok is tele vannak cukorral. Apum mindig banánt evett, mondván, az lehúzza a cukrát. Ugy is lett.

Milyen tésztából készül a spagetti? Ma már szinte mindenben van cukor, olvasd el az összetevőket. A készételek, késztermékek 99%-a tartalmaz cukrot.

Amiben nincs, az a puliszka.

Azt te készíted el otthon. Bár h ez rozsnak számít-e, nem tudom igazán, szerintem nem, azért utána kéne nézned, mielőtt megteszed. De abban tuti nincsen cukor.

A zöldborsó is eléggé édes, meg a répa is.

2016. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb üveges szószban van cukor, kivéve talán azt az olaszost.
2016. febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Megnéztem a lencsét, 30 gramm nettó ch. A babokra 33-50-et találtam. Ezzel csak az a gond, hogy ha összeadjuk a szénhidrát, a fehérje és a zsír kalóriáját, akkor nagyon nagy hiány van a lencsénél s kisebb hiány a babnál. Ha valaki ezt meg tudná magyarázni nekem, az jó lenne... Hallottam már arról, hogy akár az élelmi rostokból is jöhet kalória, de minden más alkalommal az ellenkezőjét hallottam s ezeket tipikusan nem szokás számolni. S ha valamicske jönne egyeseknél, akkor se jönne ki ennyi kalória a lencsére. Nem kicsit fura, hogy egy étel SOKKAL kalóriadúsabb, mint ami a makróiból kijön s még csak nem is alkohol.
2016. febr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!