Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen különleges ételeket,...

Milyen különleges ételeket, italokat szoktatok venni magatoknak/gyerkőcöknek? Ami nem létszükséglet, de nagyon szeretitek

Figyelt kérdés

Olyan dolgokra gondolok, amik nem feltétlenül létszükségletek, picit különlegesebbek... amit nem mindennap veszel, mert drága, de néha megengeded ezt a "luxust".


Lehet ez egy finom gyümölcslé, lazac, tengeri herkentyű :), különlegesebb sör/bor, esetleg férfiaknk rövidital, bioélelmiszer, gyerkőcnek csoki, chips, csak hogy példákat mondjak.


Köszi a választ :)


2016. febr. 25. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Olyan amit ritkán veszünk: Dörmi kismackó, gumicukor a gyereknek.

Olyan ami nem létszükséglet, de szeretjük: minden

2016. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem: lazac, tőkehalmáj, Rio Mare, Cappy Eperkoktél, bio kölesgolyó, előre csomagolt salátakeverék, Landliebe joghurt


Párom: kézműves sörök, Jack Daniel's, steak, kagyló, édesburgonya, kecskesajt

2016. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

A lazacot 360 ft/kg áron vesszük, így az pont nem drága, de azért különleges és nagyon finom :)

Glenlivet whisky, tokaji aszú...


De van egy csomó ételünk, ami nem létszükséglet, nem olcsó, de hasznos. Ebből némelyik szinte állandóan van itthon, hiába vagyunk durván csórók, mert egyszerűen kell, némelyik pedig olyan ritkán fogy és annyira érdekes, hogy azért van (most pl. gesztenyeméz, xilit, eritrit, mandula, pörkölt kesu, nori lap és másfajta alga is, egyszer volt konjac liszt is... a xilit és az eritrit az, amit napi szinten használunk, kell, hogy legyen. elvileg lehet nélküle, de nem vagyunk hajlandók feladni, az már annyira se élet, mint ez).


Régen volt éttermezés, de az már nem fér bele, ahogy rák vagy efféle sem (még jó, hogy úgyis vega vagyok :D). Házi sajt néha igen. De alapvetően olcsó, jó ételeket eszünk, ezt színesítik a drágább elemek. Sokat nem dobnak a költségeken, de mennyivel jobb így :D


Ami még luxusnak nevezhető, az a málna. Egy darabig arról is lemondtam, úgyis van egy csomó befőtt és fagyasztott gyümölcsünk, de azért mégiscsak vettünk újra pár napja... Azóta mindennap eszem.


Néha veszünk grépfruitot, gránátalmát, lime-ot...

2016. febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Bármit :) Nálunk a változatos, egészséges étkezés az első,szóval nem csak néha veszünk ilyesmit, hanem mindig. Nincs olyan "luxus", amit nem engedünk meg magunknak,mert mint említettem, az egészséges étkezésnek nem kellene luxusnak lennie.


Mindig van itthon 100%-os gyümölcslé, narancs, alma, és maracuja, azt nagyon szeretem :)

Gyümölcsből áfonya,málna szinte mindig van, mangó is gyakran, licsi, gránátalma, a fügét is nagyon szeretjük.

Zöldségből... fú,nagyon változó mit veszünk, de avokádót pl. 2-3x eszek egy héten, mindig van itthon, spárga, articsóka, különféle gombák (shiitake,vargánya, rókagomba, laska, pöfeteggomba - általában mindig veszek egy fél kiló csiperkét meg egy fél kiló "különlegeset" frissen a hétre).

Általában mandulatejet, mogyorótejet, kókusztejet veszünk (cukrozatlant). Tejtermékekből mindig van itthon kecskesajt, brie vagy camembert, mozzarella, parmezán, feta, szóval minden,ami kell :)

Tojásból szoktam venni fürjtojást, ha épp van.


Ja és nagyon szeretem a japán konyhát így mindig van itthon sushi rizs, rizsecet, miso, nori, szójaszósz, soft/silken tofu, stb.


Tejtermékekből csak bio,fairtrade terméket vásárolunk.

2016. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Marhahúst, aszalt gyümölcsöt, márványsajtot, téliszalámit
2016. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Különleges étel: frissen facsart narancslé, gránátalmalé 100%, dupla cappuccino kávézóban, egy torta a cukrászdából, étterembe nagyon ritkán jutok el pedig gyakrabban mennék ha lenne rá lehetőségem
2016. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon érdekes volt őket olvasni :)


Mi mostanra állunk úgy, hogy bőven költhetnénk ilyesmire, férjem szerencsére nagyon jó pozícióba került, de én még bele vagyok ragadva abba, hogy minél olcsóbban oldjam meg a főzést, bűntudatom van, ha különlegesebb dolgokat veszek...


Imádom a gyümölcsleveket, a mézet (valaki írta a gesztenyemézet, hát az fenomenális szerintem :D), zöldségeket-gyümiket, de mikor meglátom mondjuk az áfonyának az árát, mindig ugrik egyet a szívem - aztán emlékeztetnem kell magam, hogy nyugi, megveheted. Férjem is állandóan noszogat hogy vegyek bátran különleges dolgokat, főzzek most már változatos, jó minőségű alapanyagokból, mert szívesen enné ezeket az ételeket.


Nem is tudjátok, mennyire jó érzés látni a kommentek alapján, hogy tényleg nem az ördögtől való, hogy ilyesfajta termékeket vásároljak :) Mindenkit felpontoztam :)

2016. febr. 25. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó sajtok, francia érlelt cuccok, parmezán (igazi, nem reszelt), jó sonkák, fehérborok.
2016. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
OFF minden egyes alkalommal megkérdezem, hogy hol lehet 360ft-ért venni lazacot, de sosem kapok választ. Mindig csak annyit, hogy "halcsont néven kell venni". Na jó, de HOL? Konkrét bolt nevet szeretnék. Hova menjek, melyik városba, melyik boltba, hogy fillérekért lazacot kapjak????
2016. febr. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos én sem hol lehet ilyen áron lazachoz jutni... (lehet egyáltalán? :))


Nem tudom, ki pontozta le a válaszaitokat és miért, mi nem hasznos bennük. Én mindenkit felpontoztam, sajnálom,hogy valakinek az a hobbija hogy lepontozgat.

2016. febr. 26. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!