Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Energia ital mennyire káros?...

Energia ital mennyire káros? Tobbi lent

Figyelt kérdés
16 évese vagyok, és gondoltam ki szeretném próbálni az energiaitalt, nem napi szinten hanem olyan 1 hónapban max 1x, az mennyire lehet káros? Vérnyomásom elfogadható

2016. febr. 29. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha egy hónabban egyet iszol attól az égvilágon semmi bajod nem lesz,de ne ide ha magas a vérnyomásod

Én féléve kb napi 3-4 et iszok de semmi változást nem érzek

2016. febr. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :D
2016. febr. 29. 23:22
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Ne igyál egyet se, mert úgy jársz, mint az előttem szóló! Ő se napi 3-4-el kezdte, de most ott tart. Hogy nincs baja? Majd lesz...a fogai kirogynak, kikészül a szíve és, ha nem jut energiaitalhoz, rendesen rosszul lesz, vagy csak tompa, akár egy kómás.
2016. febr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 ThodEE GoD ***** válasza:
59%

Ennyire azért nem lesz függő az ember, természetesen semmi egészséges nincs benne mint sok más üdítőbe stb

Volt időszak hogy minden este ittam egy héten át, volt olyan hétvége hogy 1.5L lement a 2 nap alatt, volt olyan félév hogy egyet se ittam, mostanában ha iszok 1et 2-3havonta akkor csak az íze miatt, tehát nem azért mert de fáradt vagyok éljem túl valahogy. Nem kávézom, ritkán teázok. Vérnyomásom már 16éves korom óta magasabb, azóta eltelt 10év szóval majd ha egyszer megöregszek és eltudom mesélni hogy mit csináltam rosszul akkor lehet majd megemlítem hogy ezt nem kellett volna :D

2016. márc. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 lencsefőzelék ***** válasza:
2016. márc. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Az energia ital koffein + B vitaminok.

Plusz azok a dolgok, ami bármely szénsavas üditőben benne van.

Nem értem, miért kell az energia italt ennyire misztifikálni. Ja, hangzatos az elnevezése.

2016. márc. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
nem tudom mennyire káros, szerintem egyén függő is. én pl az ízét nagyon szeretem, de sajnos rosszul leszek tőle: szédülök, izzadok, émelygek stb ezért nem iszom. már próbáltam olyan üdítőt keresni aminek energiaital íze van (tehát tutti-frutti) de eddig sikertelenül
2016. márc. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
úgy értem olyan az íze mint az energiaitalnak csak koffein, taurin meg egyéb stimuláló anyagok nélkül készül
2016. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 acelsziv ***** válasza:
76%

Olyan, mint amikor a motorba belenyomod a nitrót. Felpörög tőle, de egyáltalán nem tesz jót neki. Hihetetlen mennyiségű cukor és rengeteg szemét van benne amik rettentően meghajtják a szívet. A sok cukor meg egyrészt hizlal másrészt sok vizet von el a testtől. Ja és még valami: Miután kiürült belőled -ez kb fél -egy óra - még fáradtabb vagy, mint előtte és akarod a következőt.


Írt egyszer ide egy pofa aki azon siránkozott, hogy napi szinten betol 3-4 doboz ilyen szemetet és már fel sem áll neki rendesen, mert pár másodperc után lekonyul. Ja és a srác 20 éves volt. Jó mi?


Szóval: Kipróbálni lehet, de nagyon vigyázz vele, mert rá lehet szokni.

2016. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Igyad nyugodtan tesó ha van pinzed, semmi bajod nem lesz. Az adó is elég jó rajta, lesz miből küldjék a segijt.
2016. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!