Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki leszokott a kávéról,...

Aki leszokott a kávéról, hogyan élte azt meg?

Figyelt kérdés
Voltak tünetek?

2016. márc. 5. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Eldöntöttem hogy fogyókúrázni fogok, elkezdtem cukor nélkül inni a kávét, aztán tej nélkül is feketén, aztán a végén már a kávét se kívántam. Nem volt semmi, egyik nap még ittam másnap már nem.
2016. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktam leszokni róla, mert kedvelem az ízét s van egy speciális szerepköre nálam, de azért nem iszom minden életszakaszomban s ha elutazom, általában akkor sem, mert az nem olyan, mint a sajátom (van pár speckó igényem rá nézve, de amúgyis csak itthon van igényem kávéra). Rám nem hat élénkítőleg és semmilyen hatása nincs annak, ha kihagyom egy hétre vagy egy hónapra vagy egy évre.
2016. márc. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem nagyon élénkít, kötelező kávéval kezdenem napot (vagy fekete tea, zöldtea), viszont mindig csak napi egyszer iszom. Egy diéta miatt le kellett szoknom róla, első két hét volt nagyon rossz. Ezen kívül volt, hogy egy-egy nap nem ittam, akkor szinte egész nap zúgott, fájt a fejem, és olyan rossz közérzetem volt egészében. Ugyanez volt abban a bizonyos két hétben is.
2016. márc. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam volna, hogy ennyire széles palettán mozognak ezek az élmények!
2016. márc. 6. 03:17
 5/9 Phoney ***** válasza:
83%

Többször abbahagytam a koffeint napi 2-5 adagról (erős kávé, erős tea, koffeintabletta vegyesen) hirtelen megvonással. Az első napon (ezt mindig csak szabadnapra mertem tenni) kb. semmire nem vagyok jó, általában többször el is alszok, fejfájásom viszont sosem volt. A második nap már sokkal jobb, a harmadik naptól pedig minden normális.


Elvileg a fizikai koffeinfüggőség teljes megszűnése max. 9 napig tart (teljes megvonással).

2016. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

No igen, valóban nagy a szórás. Engem ez már nem lep meg :) Van ember, akit semmilyen formában nem élénkít a koffein. Engem csak a kávé és a tea nem, a kóla és az energiaital igen (bár olyasmit már nem iszom).

De olyanról is hallottam már, aki kávé nélkül nem tudott elaludni... Bámulatos, mik vannak, pedig egy fajba tartozunk, némiképp hasonló testi működéssel... De azért van mozgástér jócskán.

2016. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
9 nap? :) ez az infó tuti?
2016. márc. 6. 20:57
 8/9 Phoney ***** válasza:
Igen, ez valami tudományos forrásból volt. Ha ezután is rosszul vagy nélküle, akkor valami más bajodnak is kell lennie (lehet akár sima alváshiány vagy rossz étrend is).
2016. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 2 hetet olvastam, szóval 9 nap is reálisnak hangzik :)
2016. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!