Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az itthon (üzletben, piacon,...

Piriiiii kérdése:

Az itthon (üzletben, piacon, akárhol) kapható narancsok (és úgy általában a legtöbb gyümölcs) tényleg fel vannak fújva, hogy szebbek, nagyobbak legyenek?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta ezt és megragadt a fejemben, mert hát, ki tudja, ugyebár... gyakran eszem narancsot, érdekelne, hogy mennyi értelme van, van-e benne egyáltalán hasznosítható vitamin.
2016. márc. 6. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Van benne, ha sokat eszel hasznosabb, mintha mekis szendviccsel tömnéd magad. SZerintem nem felfújva vannak, hanem kényszerérettek, és biztos nem olyan az ízük, mintha a fáról szednéd le éretten az eredeti környezetében.

Én inkább az egyik drága 100%-os narancs üdítőn gondolkodtam el: Én gyakran veszem a sarki boltban, mert ritkán eszek gyümölcsöt, szívesebben iszom. Kérdezte az eladó, (akivel egyébként jóban vagyok és lehet hozzám őszinte)hogy én hogyan bírom meginni, neki nem ízlik.

Aztán el is gondolkodtam, ízlelgettem, és valóban kicsit mintha áporodott íze lenne a valódi narancsház képest. Aminek az lehet az oka, hogy -bár lehet 100%-os - de beledarálnak mindent amit érnek, a penészeset is, ami viszont nagyon veszélyes.

2016. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Felfújva nincsenek. Amikor leszedik, akkor már csak a penész, az érlelés és a vízvesztés ellen kapnak kezelést.

A penészt gombaölő szerbe való mártással...

Az érlelést etilén-gázzal oldják meg egy kamrába zárva...

A vízvesztést pedig a vaxolással oldják meg. (egy paraffin réteget rádobnak)


Sajnos ez az ára a déligyümölcsöknek a polcokon. 2 hét alatt megromlana a szállítmány, ha frissen, éretten szednék le a gyümölcsöt. El sem érne hozzánk.


Ami sokkal aggasztóbb az egészségre nézve az unióban betiltott növényvédő szerek alkalmazása. Pl DD-vel előszeretettel kezelik a déli gyümölcsöket, ami felhalmozódik a gyümölcs héjában, majd az emberi szervezetben is.

2016. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. : )

Hát, sajnos nem sok mindent lehet tenni a gyümölcsök, zöldségek terén, ez van, ez kapható, ezt kell szeretni, elviselni. Vagy pedig saját magunk megtermelni.

2016. márc. 6. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!