Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez miért van, ha megeszek egy...

Ez miért van, ha megeszek egy kis tál zabkását tejjel főzve?

Figyelt kérdés
Megeszek egy tál zabkását és úgy érzem, hogy fel vagyok puffadva, szinte egész nap fáj a hasam, székrekedésem van. Szerintem a tejtől van, mert magában már ettem régebben magvakat, müzlit és semmi bajom nem volt tőle, de, ha megiszok egy bögre tejet akkor is így vagyok, pedig szeretem a tejet nagyon. Érdekes pedig a tejtermékektől semmi bajom, szinte minden nap eszem joghurtot, túró rudit, meg azoktól a főzelékektől sincs semmi bajom, amik tejjel készülnek. Lehetséges ez?

2016. márc. 15. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A tej és tejtermék, mint a neve is mutatja, nem ugyanaz.

Szinte biztos, hogy nem bírod a tejet. Kerüld el és kész. :)

(A főzelékekben meg nincs sok tej, az nem zavar be, mint egy arányaiban nagyobb mennyiséget tartalmazóban, ld: zabkása.)

2016. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, értem. :/ Köszönöm! :)
2016. márc. 15. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
vizsgáltasd ki magad tejcukor ill tejfehérje érzékenységre!
2016. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Laktóz mentes tejet vegyél, és szerintem nem lesz bajod tőle. 100Ft-vel drágább mindössze.

Íze egy kicsit más. A lényeg a túró, joghurt, sajt már nyugodtan ehető. A tejföltől, tejszíntől, kefirtől, és a tejtől azonban fájhat. Tejfölből is van Laktóz mentes verzió.


Ahogy öregszel majd nőhet a probléma, ekcéma, hasmenés, térdfájás, gyomorégés stb.

Akkor gasztrón érdemes egy kilégzési tesztet csináltatni, ami megmutatja mennyire vagy Laktóz intoleráns. Nekem a sajt belefér néha de így 40évesen már más tejtermék nem.

2016. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én kiskoromban voltam laktózérzékeny, de elmúlt :) ekcéma is volt, az évekig vissza se jött, most van egy kicsi :) szóval, én kinőttem a laktózérzékenységből
2016. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
A rost puffaszt és a cereáliák rost dúsak. Több vizet is felszívnak és ez puffaszt. Igyál többet hozzá. Vagy vegyél zabpelyhet és simán a tejbe de sokba (én így szeretem). Zabpehelyből van többféle minőség érdemes kipróbálgatni melyik ízlik, nem is túl drága. Olyan papír zacsiban van mint a liszt.
2016. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :) Am érdekes, a tejföllel nincs ilyen problémám. Meg kiskoromba se volt a tejjel se semmi bajom, egy pár éve kezdett tőle fájni a hasam, csak nem igazán törődtem vele.
2016. márc. 15. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!