Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen arányokkal szoktátok...

Milyen arányokkal szoktátok csinálni a zabkását?

Figyelt kérdés

Mennyi zabpehelyhez adtok mennyi folyadékot? Mit tesztek még hozzá? Ötleteket szeretnék gyűjteni. :)

Mindenkinek megy a zöld kéz!


2015. júl. 7. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
1 adag: 3 marék zabpehely, teflonos serpenyőbe, rá cca 2,5 dl víz. Főzöm, amíg a víz el nem párolog. Utána levesz a tűzről, rá kis darab vaj, elkeverve, tányérra téve, tetszés szerint ízesítve.
2015. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Négyszeres mennyiségű víz, kókuszreszelék, mazsola, fahéj, alma. Rengeteg lesz pár dekából is.

Én nem élek ilyesmivel, de a párom holnap pont azt fog vinni munkába, reggelire. 15 dkg zabpehely, 6 dl víz, pár deka kókusz, dió, sok meggy és kevés banán, plusz némi xillit. Emberes adag lesz, de kevesebbel nem bírna hazajönni 8 óra könnyű fizikai munka és 16 km biciklizés után. De nekem is kéne majdnem ennyi, nem térfogattal lakom jól, hanem kalóriával.

2015. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Grammokat nem tudok mondani, mert mindig más mennyiséget eszek.

Egy kis tálkába öntöm az aprószemű zabpelyhet, és rá annyi vizet öntök, hogy teljesen ellepje. Utána be a mikróba, 1,5-2 perc alatt kész.

Általában valamilyen fehérjeporral keverve iszom, most éppen tejcsokis Sciteccel.


Néha teszek bele kókuszreszeléket, mandulát, 1-2 kocka apróra tördelt magas kakaótartalmú étcsokit.

2015. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SugarCat válasza:
40 g zabpehelyhez adok 300-400 ml vizet,ezt összeforralom,jöhet bele fél citromlé citromreszelékkel,egy kávéskanál fahéj,és egy kis folyékony édesítő.Hagyom állni 5 percet,és kész :) Nagyon finom,én 2 napja csak ezt reggelizem :)
2015. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!