Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kell-e mester vizsgával...

Kell-e mester vizsgával ellátott szakács olyan étterembe, ahova tanulók mennek gyakorlati oktatásra?

Figyelt kérdés
Most van egy hely Cserkeszöllőben ahova lehet menni gyakorlatra, csak szerencsétlen szakács most halt meg, akinek volt mester vizsgája. De a tulajdonos asszony már egy új embert küldött mester vizsgára, aki nemsokára megkapja a vizsgát. Nos aki tudna abban segíteni, hogy a jelenlegi jogállás szerint, van-e lehetőség úgy elmenni gyakszira éttermbe, hogy nincs ott mestervizsgával ellátott szakács?

2016. ápr. 5. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg nem. De kérdezd meg a sulidat, nekik kell tudniuk, illetve az Iparkamaránál tudsz még érdeklődni.
2016. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remek, meg fogom ott is kérdezni, köszönöm a válaszát!
2016. ápr. 5. 19:46
 3/6 szaszaa11 ***** válasza:
100%
Szia! Ahol én dolgoztam, ott nem volt mesterszakács, és mesterpincér sem, mégis volt lehetőség tanulókat dolgoztatniuk. Konkrétan rengeteg helyről tudok, ahol így van, bár lehet, hogy valami kiskapu van erre. A kamara biztosan tud tájékoztatást nyújtani!
2016. ápr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk Komárom-Esztergom megyében rengetegen csinálták meg a mestervizsgát, mert itt volt szó arról, hogy csak az az üzlet foglalkoztathat tanulót, ahol van mestervizsgával rendelkező szakember. Egyébként pont a vendéglátásban nem lennék rajta meglepve, hogy ha nálatok feketén dolgoznának azok, akik mesterszakács/pincér nélküli helyen vannak. :D

2016. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szakmai gyakorlati oktatást kizárólag csak a megfelelő szakvizsgával rendelkező személy végezhet!!


Amikor majd az iskolának bejelented, hogy melyik gyakorló-helyen akarod a gyakorlatot megtanulni, az iskola + kamara bevizsgálja a helyet, megnézi a konyha felszereltségét, megvizsgálja a bejelentett szakmai oktató képesítését... biztos, hogy nem fogadják el, ha nincs meg a végzettsége...


Attól kezdve, ahogy meg lesz a mestervizsga, attól kezdve már nyugodtan bejelentheted, hogy ott fogod a gyakorlati részt megtanulni... semmi gond nem lesz, különösen, hogy ezek szerint a hatóságok önmagában a vállalkozást, mint oktató-hely, korábbról már ismerik!

2016. ápr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, most nézem kicsit félreérthető a válaszom, mert nem a fő, hanem a kiegészítésben feltett kérdésedre válaszoltam.

"van-e lehetőség úgy elmenni gyakszira éttermbe, hogy nincs ott mestervizsgával ellátott szakács?"

Tehát erre írtam,hogy elvileg nem.

2016. ápr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!