Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miből, mennyit vennétek,...

Miből, mennyit vennétek, számítanátok 40 emberre ételekből?

Figyelt kérdés
Leírom a listát:Húsleves, pörkölt,sült hús:(csirkecombból,sertéshúsból),fasírt,főtt krumpli,rizs,tészta, kenyér, savanyúság..Fasírtból délutánra is kellene uzsonnának.Kisgyerek 4db,a többi nagy és felnőtt. Köszönöm
2010. ápr. 6. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindenről tudok nyilatkozni, de a fasírt az pont most volt aktuális a hétvégén. Negyvenegynéhány személyt vártunk egy családi eseményre, több mint egy kiló sertéshúst vettem, ebből lett a fasírt, de ez mondjuk csak mellékes kaja volt.
2010. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Húsleveshez: 10-12db sárgarépa+ néhány fehér+petrezselyem zöld+esetleg hagyma+fél kg csirke farhát.(ez kb.40ember)

Pörkölt: 4db pörkölt kocka 2-3kg sertés hús+ugyanennyi csirke.(ez kb.40adag)

Fasírt: 3kg hús

Krumpli: 3kg(persze ha ez a fő köret vehetsz többet)

Rizs: 8zacskó

Tészta: 3-4 csomag

Kenyér: attól függ..ezekhez az ételekhez nem nagyon kell,de vehetsz 2kg-.t

2010. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de én ezt kevésnek találom.Én 6 embernek csinálok fasírtot 1 napra.

40 embernek fél kg csirkefarhátból nagyon kevés levest főzni.

2010. ápr. 7. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


No lássuk. Bocsi, db-ban számolok, viszonyítva ahhoz, ahogy/amennyit én főzök, és mi eszünk.

Leves: ha csirkéből főzöd: 3-4 csirke, 20 szál répa, 10-15 fehérrépa, 3-4 zeller, 3-4 karalábé, 5 fej vöröshagyma, 8 gerezd fokhagyma, 30-40 db krumpli,2-3 cs zöldségzöldje, esetleg 3-4 paprika és paradicsom - levesbetétnek: 2-3 cs tészta

pörkölt: fejenként nyugodtan számolj 20-25 dkg hússal

főtt krumpli: 10 kg

rízs: 1 tasakos gyorsrízs kb 3-4 embernek elég,de lesz mellette krumpli is, így 4 doboz (8 tasak) elegendő

savanyúság: fejenként 10-15 dkg

kenyér: fejenként 25 dkg


Üdv!

2010. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!