Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Teljeskiörlésű toast kenyér...

Teljeskiörlésű toast kenyér (csomagolt) mennyire egészséges? Lehet vele helyettesíteni a sima kenyeret?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 28. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nagy mennyiséget eszel belőle és az étkezéseid nagy része ilyen péktermék, akkor nem leszel egészségesebb.

Tehát önmagában ez még nem egészséges.

2016. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semennyire, ahogy a kenyér sem.


1. A GI indexe magas, 56 feletti

2. Ipari termék, ami számomra kizárja az egészségesség fogalmát mert a) tartósítószereket tartalmaz b) nyomokban ezt-azt-amazt tartalmaz, többnyire allergén anyagokat

3. 1 szelet 10-15 gramm szénhidrátot tartalmaz, ami valami iszonyatos mennyiség egy 25-28gr-os szelethez mérve.

2016. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
először is nézd meg az öszetételét. akkor jó ha tönkölyliszttel kezdődik pl. ha már búzaliszt bármilyen formájában szerepel, az csak színezett fehérkenyér. ( pék vagyok ) ha tényleg teljes kiőrlésű, rozs vagy tönköly kenyér, akkor se egyél meg belőle egy félkilót... reggelire 1-2 szelet oké.
2016. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy egeszsegesebb e mint a sima kenyer.

Illetve fogyokura alatt fogyasztatok e, termeszetesen nem fel kilora gondoltam. :)

2016. ápr. 28. 12:19
 5/6 A kérdező kommentje:
Mivel nem eszek sok kenyeret ezert gondoltam erre, mert talan tobb napig eláll.
2016. ápr. 28. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha magad sütsz kenyeret, nagyon egyszerű, csak a gépeket kell kihagyni, a sütőn kívül, mert azokkal nehéz. Bizonyára csak ekkor lesz normális az összetétele úgy, hogy még nem is lesz drága. Mondjuk mi kényelmességből s anyagi okokból sütünk itthon, sokkal egyszerűbb, olcsóbb és finomabb, mint elmenni megvenni 25 km-re, azt sem tudjuk, van-e valahol jóféle tk tönkölykenyér, ráadásul a párom zsír nélkül akarja, én pedig ma kölessel, rozmaringgal és aszalt paradicsommal :D


Egészségesnek nem tartom, gluténes szénhidrátbomba (hasonló kérdéseknél ezt már írtam a napokban), de néha belefér, finom és nagy bajom tuti nem lesz tőle. Csak amikor kenyeret eszem, tudom, hogy aznap nem fogok fogyni egy grammot sem, de ez az én egyéni helyzetem, másoknál nincs feltétlenül így.


A sima kenyérnél elvben jobban laktat, a lassabb felszívódás miatt, ami más szempontból is jó, cukorbetegeknek vagy arra hajlamosaknak is célszerűbb, bár ha cukorbeteg lennék, eleve sosem ennék gabonakenyeret.

Plusz szerintem sokkal finomabb a tk tönköly, de ez egyéni dolog. Pedig meg se szoktam, sosem volt tk korszakom, én a fehér kenyereket magkenyérre cseréltem anno. Aminek az egészségességéről szintén lehet vitázni, de hogy az éhezésnél jobb volt, az bizonyos. Nem őrölhetünk bele az egészségesség kergetésébe.

2016. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!