Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészségtelen, ha gyakran...

Egészségtelen, ha gyakran ugyanazt eszem ebédre?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta imádom a makarónit, és mostanában érdekel a vegán táplálkozás, úgyhogy egyszer kipróbáltam, milyen lenne hús és sajtreszelék nélkül, és most nagyon rákaptam, szinte minden nap ezt eszem, kivéve amikor nincsen alapanyagom betárazva hozzá, vagy anyukám főz valamit. :D
2016. máj. 23. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Most mit eszel? Fött tésztát magában? Mert az eléggé rossz ötlet
2016. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Üres tészta?

Még szerencse, hogy az finom, laktató és egészséges is.

Ja várj, egyikse...

2016. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Amit írtál, az egészségtelen. A változatos étrend az egészséges, még a vegánoknak is.Ők sem esznek minden nap ugyanazt.
2016. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap, sőt akár minden étkezésre (majdnem) ugyanazt enni lehet egészséges, de ahhoz mindent megfelelő mennyiségben kell tartalmaznia az ételnek. A tészta... Az pont nem ilyen. Valami akadhat benne, de nem számottevő, inkább csak energiát ad. A testnek zsír kell (bár azt lehet, hogy eszel hozzá. nem mindegy, milyen zsír egyébként), viszonylag sok fehérje és rengeteg különféle tápanyag. Tészta pont nem, az merőben opcionális, minimum egyesek számára pedig kifejezetten egészségtelen.


Én minden ebédre és vacsorára tojást eszem zöldséggel, ez már jobb, de ebből is hiányzik ez-az, amiket szintén ennem kell, ha jót akarok. Ha csak tojást (ami igencsdak tápanyagdús, szinte minden megvan benne, ami kell, megfelelő mennyiségben, ha azon él az ember. de nem minden, csak majdnem) és zöldséget ennék, olyan kálcium- és magnéziumhiányom lenne, hogy ihaj. Másról nem tudok, de lehet, hogy hiányozna még valami.


A veganizmus szerintem is érdekes, de alapfokon gabona+hüvelyes meg hasonló kombókkal célszerű kezdeni, ha az ember nem ért nagyon-nagyon jól az aminosavprofilokhoz, amikkel már keményítődús ételek nélkül is tud egészségesen élni vegán életmód mellett (állítólag lehet, de ezt én extrém nehéz táplálkozási módnak tekintem, pedig én is elég érdekesen eszem).

2016. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Ötletek a tésztához:

- valahol olvastam, nyers zöldeket = káposztát, répát, spenótot, csíkokra vágva, paradicsomot, almát közé kockázva, zöldhagymát, fokhagymát, egyéb fűszereket ízlés szerint = ezt összekavarva rá a kifőzött tésztára. Meglehet, hogy nem egyszerre mindet így, de esetleg ezt-azt néha-néha rápakolni...

vagy éppen külön mártásokat, vadas-mártás, paradicsom mártás, fokhagymás tejfölös, vagy éppen gomba-mártás, sajtmártás, már akkor sem üresben eszed


De abban egyetértek, hogy ha minden nap főtt tészta, amely gyakorlatilag nem más, mint tömény ch, akkor bizony előbb-utóbb vitamin-hiányok, és egyéb egészségügyi problémák fognak jelentkezni!!!

2016. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!